Reklama

Sony uderza w graczy handlujących usługą aktywacji PS Plus Collection i wymierza im surową karę

​Sony postanowiło rozprawić się z graczami handlującymi usługą aktywacji pakietu PS Plus Collection na PlayStation 4, nakładając na ich konta PSN trwałą blokadę. Kupujący natomiast zostali potraktowani łagodniej, bo tylko dwumiesięcznym zawieszeniem profilu.

PS Plus Collection to darmowa baza gier, wchodząca w skład usługi PS Plus, które zdefiniowały poprzednią generację PlayStation. Chociaż jest ona dostępna przede wszystkim na PS5, to działa także na poprzedniej konsoli Sony, jednak w tym przypadku jest konieczna uprzednia aktywacja na PlayStation 5. Zarobić na kolekcji postanowili domorośli biznesmeni, którzy na serwisach aukcyjnych oferują usługę aktywacyjną PS Plus Collection. Kwitnący biznes nie spodobał się Sony, który zgodnie z dostępną informacją postanowił zainterweniować, banując permanentnie konta PlayStation Network należące do wspomnianych handlarzy. Kupujący z kolei dostają dwumiesięczną blokadę.

Reklama

Na działanie japońskiego producenta poskarżył się pewien internauta, przyznając, że "pomógł" dużej grupie posiadaczy PS4 odebrać tytuły z PS Plus Collection. Sony najwidoczniej nie przyjmuje do wiadomości żadnych argumentów, nawet jeżeli czyjeś działanie nie było czysto zarobkowe.

Z drugiej strony nie powinno stanowić to zaskoczenia, ponieważ dla firmy to duży zysk płynący z abonamentu PS Plus. Wprawdzie firma zasugerowała zablokowanym, by zgłosili się z tą sprawą do centrum obsługi klienta, aczkolwiek istnieją raczej nikłe szanse, by zyskali coś więcej poza szczegółami banicji.

Co ciekawe, jak informował serwis PPE, handel dostępem do PS Plus Collection nie ominął także polskiego podwórka i zaczął kwitnąć na Allegro, zaś średnia cena za sztukę wynosiła 15 złotych. Jednak w momencie pisania tej wiadomości nie udało się znaleźć przytoczonych aukcji na rodzimej platformie.

PlayStation Plus Collection to 20 bezpłatnych gier cyfrowych, które zdefiniowały poprzednią generację. Na tej liście znajduje się m.in. God of War, Uncharted 4, Detroit: Become Human, Days Gone czy The Last of Us Remastered. Jest to więc dobry pakiet do rozpoczęcia przygody z PS5.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje