Reklama

​Sony startuje z nową usługą PlayStation Tournaments

Od teraz posiadacze PlayStation 5 będą mogli wziąć udział w rywalizacji z innymi graczami dzięki nowej usłudze PlayStation Tournaments, która ogłoszona została oficjalnie przez Sony. Na razie jednak funkcja ta dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych.

PlayStation Tournaments, czyli esportowa rewolucja od Sony

O PlayStation Tournaments słyszeliśmy już od kilku miesięcy. Finalnie usługa w wersji testowej beta wystartowała w drugiej połowie września. Aby wziąć udział, gracze muszą być mieszkańcami Stanów Zjednoczonych, mieć dostęp do wersji gry na PS5 oraz posiadać wykupioną subskrypcję PS Plus.

W ramach nagrody za uczestnictwo w PlayStation Tournaments gracze otrzymają specjalny awatar. Jak już wspomnieliśmy, usługa dostępna jest na ten moment tylko na Amerykańskim rynku. Sony nie zamierza jednak na tym poprzestawać i już niebawem przystąpić do rywalizacji będą mogły także inne kraje.

Reklama

W momencie gdy PlayStation Tournaments stanie się usługą globalną, to jak zapowiadają producenci, spodziewać można się częstszych turniejów, w których do zdobycia będzie szereg cennych nagród - również pieniężnych.

By zapisać się do turnieju, wystarczy wybrać z menu konkretną grę, a następnie odszukać sekcję z nadchodzącymi turniejami. W tym miejscu znajdziemy szereg istotnych informacji - szacowany czas rozgrywki, liczba graczy, format i tryb rywalizacji. Więcej szczegółów dotyczących PlayStation Tournaments znajdziecie na oficjalnej stronie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy