Reklama

Sony przygotowuje efektowną prezentację swoich gier?

​W sieci pojawiły się doniesienia o rzekomej odpowiedzi Sony na niedawną konferencję Microsoftu.

Jak wiadomo, japoński koncern nie pojawił się - podobnie jak w ostatnich latach - na tegorocznych targach E3. W przeciwieństwie do Microsoftu, który z myślą o tej imprezie przygotował spektakularną konferencję. Gigant z Redmond zapowiedział kilka nowych gier, pokazał szereg nowych zwiastunów i ogłosił 39 tytułów, które zagoszczą w usłudze Xbox Game Pass (11 z nich już zagościło).

Jednak Sony nie zamierza pozostawać dłużne. Według jednego z użytkowników forum Resetera, o pseudonimie Navtra, Japończycy przygotowują własną konferencję, która odbędzie się już po zakończeniu E3 2021. Informator wspomina, że wydarzenie odbędzie się prawdopodobnie w ciągu kilku tygodni, co oznacza, że dojdzie do tego albo jeszcze w czerwcu, albo w lipcu.

Reklama

Navtra nie poinformował, czego możemy się spodziewać po konferencji Sony. Jednym z pewniaków do zaprezentowania wydaje się Horizon: Forbidden West - w ostatnim czasie japoński gigant mówi o nim najwięcej. Niewykluczone, że podczas wydarzenia dojdzie do prezentacji Final Fantasy XVI.

Navtra to nieprzypadkowy użytkownik Resetera, a zaufany informator, który w przyszłości przedstawiał sprawdzone wieści dotyczące takich gier, jak Stranger of Paradise Final Fantasy Origin czy Final Fantasy XVI. Także on ujawnił przed oficjalną zapowiedzią Sony, że Death Stranding trafi na PlayStation 5.

Jest wiele tytułów, o których Sony mogłoby powiedzieć coś więcej. Jak ujawnił jakiś czas temu Hermen Hulst, obecny szef PlayStation Studios, należący do koncernu bądź współpracujący z nim blisko deweloperzy pracują aktualnie nad ponad 25 grami, które trafią finalnie na PlayStation 5. Co ciekawe, blisko połowa z nich to zupełnie nowe marki.

Microsoft podczas prezentacji Xbox & Bethesda Games Showcase wysoko zawiesił poprzeczkę. Gigant z Redmond zaprezentował przeszło 30 gier, w tym m.in. Battlefielda 2042, S.T.A.L.K.E.R.-a 2, Starfielda, Halo Infinite, Psychonauts 2, A Plague Tale: Requiem,The Outer Worlds 2 czy Forza Horizon 5. Potwierdził też, że wszystkie produkcje, nad którymi pracują obecnie deweloperzy należący do Xbox Games Studios, trafią w dniu premiery do usługi abonamentowej Xbox Game Pass.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje