Reklama

Sony przekłada prezentację gier na PS5 w związku z sytuacją w USA

​Wszyscy liczyliśmy na to, że w końcu zobaczymy, na co naprawdę będzie stać PlayStation 5 w kontekście gier, ale nic z tego, bo japoński koncern znowu przesuwa prezentację.

Kilka dni temu w sieci pojawiły się doniesienia, jakoby Sony szykowało się do prezentacji gier zmierzających na konsolę PlayStation 5, a wszystko podczas specjalnego eventu odbywającego się w ramach Summer Game Fest.

Źródła agencji Bloomberg zaznaczały wprawdzie, że Japończycy już kilka razy mieli podobne plany i w ostatniej chwili z nich rezygnowali, więc lepiej podchodzić do tej daty dość zachowawczo, ale w końcu doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi.

Sony poinformowało, że przyszykowało specjalną konferencję, która odbędzie się w najbliższy czwartek, 4 czerwca, o godzinie 22:00, co potwierdził CEO Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan: "Podzieliliśmy się specyfikacją techniczną i pokazaliśmy nowy kontroler DualSense. Ale czym jest start bez gier? Dlatego jestem podekscytowany, że mogę powiedzieć, że już niedługo zobaczycie, w co będziecie grać po premierze PlayStation 5. Gry zmierzające na PS5 reprezentują to, co najlepsze w branży, od innowacyjnych studiów z całego świata. Studia, większe i mniejsze, nowsze i o bardziej ugruntowanej pozycji, ciężko pracują nad grami, które pokażą potencjał naszego hardware’u".

Reklama

Tyle że... dziś informacje są już nieaktualne, bo Sony ostatecznie zrezygnowało z zapowiedzi nowych gier w tym terminie, zasłaniając się wydarzeniami rozgrywającymi się obecnie w USA. Przypominamy, że chodzi o zamieszki i protesty po wydarzeniach z ubiegłego tygodnia, kiedy to czarnoskóry obywatel George Floyd został uduszony przez policjanta w trakcie interwencji, a cała akcja została zarejestrowana i opublikowana w sieci.

I choć we wpisie Sony nie ma bezpośrednich odniesień do osoby zamordowanego, to łatwo się tego domyślić, bo koncern już wcześniej wyrażał swoje poparcie dla sprawy Black Lives Matte

Tak czy inaczej, na prezentację gier zmierzających na PlayStation 5 musimy jeszcze poczekać, bo jak czytamy w specjalnym oświadczeniu: "Zdecydowaliśmy się przełożyć event PlayStation 5 zaplanowany na 4 czerwca. Rozumiemy, że gracze na całym świecie są podekscytowani, by zobaczyć gry na PS5, ale nie czujemy, by był to właściwy moment na świętowanie, dlatego postanowiliśmy się wycofać, by ważniejsze głosy mogły być wysłuchane".

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje