Sony pracuje nad nowym systemem? Pozwoliłby graczom PlayStation na zarabianie

Już niebawem PlayStation może opatentować niezwykle praktyczną i przydatną rzecz, która dodatkowo pozwoli społeczności graczy zarabiać na dosyć nietypowej aktywności związanej z grami.

Jeśli jesteście zapalonymi graczami, to pewnie wielokrotnie spotkaliście się ze zjawiskiem, że podczas zatapiania się w konkretnej produkcji, głowiliście się nad tym, jak najszybciej pokonać dany poziom w grze, czy w sprawniejszy sposób ulepszyć statystyki swojego bohatera. Zdarzało się pewnie także, że w fabularnej liniowej produkcji utknęliście na pewnym etapie i nie wiedzieliście, jak ruszyć do przodu.

Obecnie z pomocą na takie problemy przychodzi kilka narzędzi - serwis YouTube i umieszczane tam w formie klipów wideo porady oraz klasyczne tekstowe poradniki dostępne w sieci. Według serwisu GameRant PlayStation pracuje nad autorskim rozwiązaniem, który nie tylko pomagałoby niektórym graczom, ale innym, tym bardziej doświadczonym, pozwalałoby... zarabiać pieniądze.

Reklama

Jeśli dany gracz chciałby poszerzyć swoją wiedzę w konkretnym tytule, mógłby skorzystać z autorskich poradników "ekspertów" danej gry. Przykładowo nie wiemy, jak przejść danego bossa w tytule XXX. W takim wypadku łączymy się z daną platformą zawierającą stertę praktycznych porad prezentujących wskazówki dotyczące konkretnego etapu gry.

Gracz poszukujący rozwiązania problemu mógłby także za pośrednictwem specjalnego czatu skontaktować się z autorem poradnika, który w założeniu ma znacznie większą wiedzę na temat tej gry, z prośbą o poinstruowanie przy próbie przejścia konkretnego etapu. W takim przypadku twórca poradnika wychodziłby z pozycji mentora.

Patent zakłada, że autorzy najbardziej rozchwytywanych poradników mogliby zarabiać na swojej działalności, łącząc doświadczenie z chęcią przekazania wiedzy innym graczom. Oczywiście na ten moment mówimy o czymś, co jeszcze nie powstało i tak naprawdę nie wiadomo, czy zadebiutuje kiedykolwiek. Na pewno system z samego opisu wygląda dosyć ciekawie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama