Sony pozwoli pograć w znane tytuły za darmo

​Na razie nie w Polsce, ale niewykluczone, że taka możliwość pojawi się w przyszłości także nad Wisłą.

W piątek Sony rozesłało do swoich użytkowników wiadomość o tym, że od teraz aż do 28 października mogą testować za darmo dwie popularne gry - Death Stranding: Director's Cut oraz Sackboy: Wielką Przygodę. Z tą pierwszą mogą spędzić sześć godzin, a z drugą - pięć. Wersje próbne nie narzucają żadnych innych ograniczeń poza czasowym. Warto jednak nadmienić, że zegar zaczyna tykać nie po rozpoczęciu przygody, tylko po włączeniu pobierania. Tak więc osoby wyposażone w szybsze łącza internetowe pograją dłużej, nie musząc kupować pełnych wersji. Poza tym należy przyznać, że gry na PlayStation 5 instalują się naprawdę szybko.

Reklama

A jak dużą część obu gier ukończymy podczas darmowych testów? Death Stranding: Director's Cut to przygoda na około trzydzieści godzin, podczas gdy Sackboy: Wielką Przygodę da się ukończyć nawet w dziesięć godzin, ale po zaangażowaniu się w aktywności opcjonalne czas ten może wydłużyć się nawet trzykrotnie.

Wersje próbne na PlayStation 5 nie są jeszcze dostępne w Polsce, ale możliwe, że Sony przygotowuje się do wprowadzenia tej usługi także w naszym kraju. Na tę chwilę gracze zainteresowani wymienionymi tytułami, chcąc je wypróbować, muszą sięgnąć po karty kredytowe. W PlayStation Store Death Stranding: Director's Cut kosztuje 219 złotych (jeśli posiadacie podstawową wersję, ulepszenie do wzbogaconej edycji na PS5 zapłacicie jedynie 30 złotych), a za Sackboy: Wielką Przygodę teoretycznie trzeba zapłacić 299 złotych, ale gra od czasu do czasu trafia na promocję (nawet aktualnie można ją kupić o 36 proc. taniej, za 191,36 zł).

Death Stranding: Director's Cut i Sackboy: Wielka Przygoda to exclusive'y na PlayStation, należące do najlepiej ocenianych gier ostatnich miesięcy. Pierwsza z nich w portalu Metacritic osiągnęła średnią ocen 8,5/10, a druga co prawda "tylko" 7,9/10, ale za to wśród graczy aż 8,7/10.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy