Sony pokaże gogle VR na GDC? Kolejne plotki

Coraz więcej poszlak sugerujących, że Sony wkrótce zaprezentuje swoją odpowiedź na Oculus Rifta.

W sieci pojawiły się kolejne nieoficjalne doniesienia, z których wynika, że sprzęt zostanie pokazany na zbliżającej się imprezie Game Developers Conference. Pod koniec lutego pojawiły się informacje, jakoby Sony zamierzało ujawnić swoje gogle rzeczywistości wirtualnej na nadchodzącym Game Developers Conference - imprezie przeznaczonej dla twórców gier, która odbędzie się w dniach 17-21 marca.

Najnowsze doniesienia potwierdzają wcześniejsze - serwis magazynu Edge, powołując się na pragnącego zachować anonimowość zewnętrznego developera, twierdzi, że sprzęt zostanie zaprezentowany na GDC. Informator portalu posiada już ponoć prototyp urządzenia, który jest ponoć dużo lepszy niż pierwotna wersja Oculus Rifta.

Źródło Edge'a zaznacza jednak, że różnica pomiędzy okularami VR może zostać zmniejszona wraz z nowym egzemplarzem developerskim Oculusa, czyli Crystal Cove. Na razie gier kompatybilnych z goglami od Sony jest niewiele i w trakcie swojej prezentacji na GDC firma ma zamiar skoncentrować się na kilku produkcjach stworzonych przez własne studia.

Niewykluczone, że wśród pokazanych rzeczy znajdzie się demo technologiczne. Sam koncern nie zamierza naciskać na swoich developerów, by ci implementowali rzeczywistość wirtualną do swoich produkcji. A co na to przedstawiciele Sony? Standard w postaci oklepanego "nie komentujemy plotek i spekulacji".