​Sony planuje wpompować więcej pieniędzy w chińskie gry na PlayStation

Sony już od pewnego czasu pożądliwym okiem zerka w kierunku chińskich twórców gier, a inwestycje na tamtejszym rynku zaczynają przynosić owoce - najlepszym przykładem jest chociażby Genshin Impact. I na tym nie koniec.

Genshin Impact, chińska gra dostępna na PlayStation 4 i PS5, jak również na PC, jest jedną z największych marek na świecie. Ostatnio natomiast sporą furorę robi inna produkcja z tego kraju - FIST: Forged in Shadow Torch. Nic więc dziwnego, że japońska korporacja planuje dalszą ekspansję rynku.

Według raportu opublikowanego przez Reutersa Sony planuje zainwestować ponad milion Yuanów (około 140 tysięcy dolarów) w każdy tytuł, który uzna za perspektywiczny. Sony już wcześniej miało podobny program, polegający na inwestowaniu w chińskie studia, ale współpracę przerwała pandemia, teraz więc planowane jest jej wznowienie.

Reklama

Obecnie startująca faza współpracy to tak zwany “sezon trzeci", a Sony zapowiada, że spodziewa się wyników, które przebiją dwa poprzednie etapy. Jeden z projektów tej fazy to m.in. Lost Soul Aside - umowa dotycząca tej gry została zawarta już dość dawno temu, ale producent planuje w końcu premierę, zaplanowaną na początek 2024 roku. To jedna z premier, która dzięki Sony odbędzie się globalnie.

Program ma oczywiście również na celu wzrost liczby sprzedanych w Chinach konsol PlayStation. Szef Sony w Szanghaju, Tatsuo Eguchi mówi o liczbie sprzedanych konsol PS5 dwukrotnie większej niż PS4 - a tych ostatnich udało się do tej pory sprzedać 3,5 miliona sztuk. Natomiast jak do tej pory, PS5 sprzedało się w Chinach w liczbie około 670 tysięcy konsol. Między innymi dlatego firma potrzebuje większej liczby takich klejnotów jak Genshin Impact.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony | PlayStation Vita | Chiny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy