Reklama

Sony otwiera nowe studio

Japończycy ogłosili, że otwierają nowe studio. Skupi się na tworzeniu gier mobilnych opartych na tytułach z PlayStation.

Sony Computer Entertainment bierze się na poważnie za produkcję gier na urządzenia przenośne.  ForwardWorks, bo tak brzmi jego nazwa, zajmie się tworzeniem na smartfony tytułów wzorowanych na postaciach i grach z PlayStation.

"ForwardWorks skorzysta z licznych pomysłów wykorzystanych w tytułach dedykowanych PlayStation i obecnych w nich bohaterów, jak również gromadzonej przez PlayStation przez lata wiedzy do tworzenia na rynek japoński i azjatycki gier zoptymalizowanych pod kątem urządzeń przenośnych, w tym smartfonów. Celem firmy jest danie użytkownikom możliwości cieszenia się pełnoprawnymi tytułami na nowym polu platform mobilnych" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Reklama

Niestety, nie ujawniono, o jakie dokładnie marki chodzi. Sony ma już na koncie kilka produkcji dedykowanych urządzeniom przenośnym, są to między innymi Run Sackboy! Run!, Ratchet & Clank: Before the Nexus, czy Knack’s Quest, za które odpowiada PlayStation Mobile Inc.

Autor: Dawid Sych

Dowiedz się więcej na temat: Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje