Reklama

Sony odświeża trofea na PlayStation 5

​Sony poinformowało, że wraz z premierą konsoli PlayStation 5 planuje wprowadzić szereg zmian w systemie trofeów, jak określane są tutaj osiągnięcia. Gracze będą mogli zdobyć więcej poziomów, które będą także kalkulowane w nieco inny sposób. Całość wyjaśniono na oficjalnym blogu firmy.

Obecnie konta użytkowników PlayStation Network mają poziom od pierwszego do setnego, w zależności od całkowitej liczby zdobytych trofeów. Zaczynając od dzisiejszego wieczoru w Europie, maksymalny poziom zostanie znacznie zwiększony, wynosząc teraz okrągłe 999. To nie koniec.

Mamy bowiem do czynienia ze sporą inflacją. Jak wyjaśnia Sony, osoba znajdująca się wcześniej na 12. poziomie w nowym systemie będzie gdzieś w drugiej setce. Co więcej, co każde sto poziomów otrzymamy nową ikonkę, od brązowego pucharu to dość dziwacznego logo PlayStation na 999.

Reklama

Ale i to nie koniec, bo Sony najwyraźniej bardzo lubi komplikować sytuację. Poziomy nie są więc wyrównane, lecz logarytmiczne. To sprawi, że użytkownicy będą szybciej pokonywali niższe sfery, lecz wraz z rozwojem konta awansowanie na każdy kolejny poziom będzie coraz wolniejsze i trudniejsze.

"Platynowe trofea będą miały większe znaczenie przy kalkulowaniu postępów, więc będą cenniejsze" - czytamy w objaśnieniach na oficjalnym blogu PlayStation. To zapewne dobre wieści dla osób, które nadal ekscytują się systemami osiągnięć i poświęcają sporo czasu na ich odblokowywanie w grach.

Dotychczas brązowe trofeum warte było 15 punktów, srebrne - 30, złote - 90, a platynowe - 180. Tymczasem przejście z poziomu 12 na 13 wymaga 200 punktów, a z 11 na 20 - 2400 punktów. Teraz nie znamy detali, ale postępy będą "bardziej zoptymalizowane i satysfakcjonujące" - napisano.

Trofea powinny bez problemów przejść z PlayStation 4 na PS5, tak jak w poprzednich generacjach - dodano. Wydaje się jednak, że zmiany te nie zostaną wprowadzone w starszych grach, tych na PS4? Nie jest to do końca jasne, ale wygląda na to, że zmiany dotyczą wyłącznie kont na PlayStation 5.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy