Sony nie zamierza wprowadzać na PlayStation usługi w stylu Xbox Game Pass, ponieważ nie jest ona opłacalna

​Szef Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan przyznał w wywiadzie, że PlayStation nie otrzyma platformy abonamentowej wzorowanej na Xbox Game Pass, ponieważ nie jest to opłacalny interes.

Usługi subskrypcyjne cieszą się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko w przypadku branży filmowej, czy muzycznej, ale również growej i idealnym tego przykładem są, chociażby EA Play czy Xbox Game Pass oferujący dostęp do dość bogatej, stale zmieniającej się biblioteki z grami.

Opłacanie abonamentu zamiast wydawanie pieniędzy na jedną pozycję może mieć jeszcze większy sens. szczególnie w kontekście rosnących cen gier na konsolach nowej generacji, o które w ostatnim czasie toczy się pewien spór.

Podczas gdy głównie wydawcy i twórcy bronią tych podwyżek argumentując, że wzrosły koszty produkcji gier, dostarczających obecnie więcej treści niż przed laty, tak krytycy uważają, że jest to zwyczajna przesada.

Reklama

Niektórzy gracze mogą więc przerzucić się na usługi abonamentowe. Co ciekawe nic nie wskazuje na to, aby powstała taka platforma na PlayStation. Szef Sony, Jim Ryan w rozmowie z serwisem GamesIndustry.biz przyznał, że PlayStation nie podąży ścieżką Xboksa i jego Game Passa.

"Dla nas posiadanie katalogu gier nie jest czymś co definiuje daną platformę. Nasza propozycja to nowe, świetne gry i powtarzam nie zamierzamy wprowadzać ich w modelu subskrypcyjnym, ponieważ nie ma to sensu" - stwierdził Ryan.

Sternik Sony dodał też, że stworzenie gier pochłania ponad 100 milionów dolarów, więc abonamenty nie są dla japońskiego przedsiębiorstwa opłacalnym interesem. Cóż część graczy sceptycznie nastawionych do nowych cen gier na PS5 może mieć inne zdanie niż CEO Sony. Warto wspomnieć, że w przeszłości spekulowano, jakoby producent planował przekształcić PS Now w podobną do Xbox Game Pass usługę.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama