Reklama

Sony nie pojawi się na targach E3 2019

​Sony Interactive Entertainment potwierdziło dość niespodziewanie, że w przyszłym roku nie pojawi się na targach E3 i nie zorganizuje tradycyjnej konferencji zaraz przed startem imprezy. Japońska korporacja omija wydarzenie w Los Angeles po raz pierwszy w jego 24-letniej historii.

O zmianie planów jako pierwszy poinformował serwis Variety, doszukując się stosownej wzmianki ukrytej głęboko w ogłoszeniu wystosowanym przez Entertainment Software Association, organizatorów E3. Cytowano Nintendo i Microsoft, ale nie Sony, co zainteresowało Variety.

Dziennikarze przytomnie przypominają, że Sony niedawno poinformowało także, że w tym roku nie będzie organizować imprezy swojej własnej imprezy PlayStation Experience. Dlaczego? Japońska korporacja przyznała otwarcie, że po prostu nie ma żadnych interesujących gier do zaprezentowania.

Reklama

Wszystko to sprawia, że gracze rozpoczęli spekulacje. Dlaczego Sony omija E3? Teorii jest kilka, a jedna z nich powtarza to, o czym mówi się już o wielu lat - targi w Los Angeles straciły na znaczeniu. Kiedyś była to największa impreza branżowa na świecie i święto dla każdego gracza, lecz w ostatnich latach firmy zaczęły zdawać sobie sprawę, że mogą osiągnąć znacznie więcej na własnych imprezach.

Druga teoria jest taka, że Sony faktycznie nie ma co pokazać i ten stan rzeczy nie zmieni się nawet do czerwca przyszłego roku. Wymienione wyżej Days Gone ukaże się już w lutym, więc na imprezę zostałoby wspomniane Dreams, The Last of Us Part 2, Death Stranding oraz Ghost of Tsushima, a więc niewiele więcej.

Trzecia i najbardziej ekscytująca teoria fanów - wiążąca dwie powyższe - jest taka, że japońska korporacja planuje w przyszłym roku zapowiedzieć PlayStation 5. Tak znaczący komunikat firma planuje jednak przekazać na własnej imprezie, wraz z mnóstwem nowych gier - spekulują fani.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje