Reklama

Sony nie pojawi się na PAX, nie będzie demo The Last of Us II

​Jeśli już nie mogliście się doczekać, żeby zobaczyć nową produkcję Naughty Dog w akcji, to niestety nie mamy najlepszych wieści.

Dopiero co pisaliśmy, że Naughty Dog poinformowało o tym, że uczestnicy Pax East 2020 jako pierwsi będą mieli możliwość przetestowania demo The Last of Us: Part II. Patrol, bo tak właśnie nazywa się demo, potrwa godzinę i będzie obszarem z początku gry, gdzie Ellie i Dina mają do wykonania zadanie wyczyszczenia okolicy z zainfekowanych. Tyle że w tym momencie to wszystko jest już... nieaktualne.

Sony poinformowało bowiem, że w związku z epidemią koronawirusa, który coraz mocniej wpływa na branżę technologiczną (wystarczy tylko wspomnieć o opóźnieniach produkcyjnych, a co za tym idzie rosnących cenach czy odwoływaniu kolejnych ważnych imprez, jak choćby targi MWC w Barcelonie), rezygnuje z udziału w Pax East. Jak możemy przeczytać w specjalnym oświadczeniu wydanym przez przedstawiciela firmy, Justina Massongilla:

Reklama

"Dzisiaj, Sony Interactive Entertainment podjęło decyzję o odwołaniu swojego udziału w tegorocznym PAX East w Bostonie, a wszystko przez rosnące obawy związane z koronawirusem COVID-19. Czujemy, że to najbezpieczniejsza opcja, bo sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Jesteśmy tym bardzo rozczarowani, ale zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas na pierwszym miejscu".

Oznacza to, że na Pax nie tylko zabraknie stanowiska Sony, ale i najpewniej nie dowiemy się nic na temat nadchodzącej konsoli PlayStation 5. Co więcej, decyzja wpływa też na zaplanowane prezentacje, jak choćby wspomniane demo The Last of Us II od Naughty Dog, które również zdecydowało się na krótki komentarz: - Bardzo nam przykro, że nie pojawimy się na PAX East! Nie możemy się doczekać, kiedy was spotkamy i zobaczymy waszą reakcję na demo. Wiemy, że to czyni wyczekiwanie na 29 maja jeszcze trudniejsze, ale doceniamy wasze zrozumienie. Nie martwcie się, mamy jeszcze dużo rzeczy, którymi chcemy się podzielić przed premierą.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje