Reklama

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 w produkcji!

​Po spektakularnej klapie, jaką było Sniper: Ghost Warrior 3, polskie studio CI Games z Warszawy desperacko potrzebowało sukcesu. Nie tylko po to, by odzyskać zaufanie graczy, ale także w celu oddalenia widma finansowej katastrofy. Taki sukces zapewnić miało Sniper Ghost Warrior Contracts.

Chyba się udało. Spółka w połowie stycznia podzieliła się informacjami, że od premiery w listopadzie ubiegłego roku sprzedano już ponad ćwierć miliona egzemplarzy, co na pewno powinno uspokoić inwestorów i zapewnić dalsze funkcjonowanie studia. Teraz słyszymy pierwsze słowa o sequelu.

"Prace nad Sniper Ghost Warrior Contracts 2 idą pełną parą. Za wcześnie na podanie daty premiery gry, ale nie wykluczam, że nastąpi ona jeszcze w tym roku" - poinformował Marek Tymiński, prezes odpowiedzialnego za serię studia CI Games z Warszawy.

Reklama

"Zespół tworzący serię składa się z doświadczonych osób, dlatego prace nad kolejną częścią są znacznie bardziej przewidywalne, łatwiej je zaplanować i reagować na bieżąco, jeśli coś nie idzie zgodnie z planem" - dodał. Jak zapewnia menedżer, nie obejdzie się bez ważnych nowości.

"Przygotowujemy dużą nową cechę gry, która powinna zachęcić do zakupu nowej części zarówno fanów serii, jak i nowych graczy. Wprowadzimy również wiele innych udoskonaleń w stosunku do poprzedniej części. Będzie to zupełnie nowa historia w innym, nowym rejonie świata" - powiedział.

Nowy tytuł zmierza na PC i konsole. Budżet będzie podobno mniejszy od pieniędzy wydanych na pierwsze Sniper Ghost Warrior Contracts, ale może taki być, ponieważ nie trzeba już tworzyć podwalin pod cały cykl, a i świadomość marki jest większa, co pozwoli ograniczyć marketing.

"Jestem zadowolony ze sprzedaży Sniper Ghost Warrior Contracts. Uważam, że data premiery była właściwa. Dzięki niej tytuł był dostępny na półkach sklepów na całym świecie przez okres świąteczny. Jego odsprzedaż w kanałach dystrybucji fizycznej jest na tyle zadowalająca, że dziś na wielu dużych rynkach, jak np. USA czy Niemcy, gra wciąż sprzedawana jest w cenie premierowej" - dodał prezes CI Games.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje