Reklama

Sniper Ghost Warrior 3: Niełatwe początki nowej misji polskiego snajpera

Sniper: Ghost Warrior 3 - z doniesień w sieci wynika, że nowa gra Polaków nie do końca spełniła oczekiwania, ale wygląda na to, że twórcy tak łatwo się nie poddzą /materiały prasowe

25 kwietnia 2017 roku zadebiutowało Sniper Ghost Warrior 3 - kolejna odsłona serii od polskiej firmy CI Games. Okazało się jednak, że gra nie zawiera trybu sieciowego. Twórcy wyjaśnili, że multiplayer udostępnią w późniejszym terminie. Jednak to nie jedyny problem, jakiemu muszą stawić czoła.

Wygląda na to, że Sniper Ghost Warrior 3 nie jest jednak udaną produkcją - taki wniosek można przynajmniej wyciągnąć z opublikowanych dotychczas recenzji. Średnia ocen wersji PlayStation 4 w serwisie Metacritic wynosi obecnie 54%.

Reklama

Nienajlepsze noty (w przedziale 5/10 - 6/10) wystawiane przez dziennikarzy zauważyli inwestorzy. We wtorek - a więc w dniu premiery gry - wartość akcji CI Games na warszawskiej giełdzie spadła aż o 25%. Innymi słowy - akcjonariusze są rozczarowani odbiorem tytułu przez serwisy i prasę branżową, co może wpłynąć na sprzedaż.

Sytuację spróbował uspokoić prezes zarządu firmy, Marek Tymiński. W rozesłanym do mediów oświadczeniu podkreślił, że "pierwszy odbiór graczy jest wyraźnie lepszy niż oceny recenzentów" oraz poprzednich gier studia.

Ponadto rodzimi developerzy obiecywali, że w produkcji pojawi się nie tylko kampania fabularna, ale również wariant wieloosobowy. Niespodziewanie w wersji, która trafiła do sprzedaży, znalazł się jednak tylko pierwszy z wymienionych elementów.

W oświadczeniu przesłanym redakcji serwisu Eurogamer, przedstawiciele CI Games potwierdzili, że firma postanowiła wydać grę bez komponentu sieciowego. Multiplayer powinien zostać udostępniony w trzecim kwartale tego roku w formie bezpłatnej aktualizacji.

Sniper Ghost Warrior 3 ukazało się na trzech platformach sprzętowych - PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Z okazji wtorkowej premiery, CI Games przygotowało nowy zwiastun polskiej produkcji. Film można obejrzeć poniżej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje