Słynny scenarzysta gier wideo napastnikiem seksualnym?

​Miniony weekend przyniósł nam kolejną głośną sprawę dotyczącą wykorzystywania seksualnego, którego wielokrotnie dopuszczać miał się dobrze znany w branży Chris Avellone.

Znamy twórca i scenarzysta gier wideo, Chris Avellone, został oskarżony o wykorzystywanie swojej pozycji w branży gier wideo do wielokrotnych seksualnych napaści na kobiety. Pierwsze oskarżenia pod adresem jego osoby pojawiły się już w ubiegłym roku, a pochodziły od kobiet związanych z gamingiem, a mianowicie kompozytorki Elder Scrolls Jeremy Soule oraz założycielki Weather Factory, czyli Alexis Kennedy. Teraz dołączyły do nich kolejne, które znaleźć możemy w mediach społecznościowych po wywiadzie, jakiego Avellone i Emily Grace Buck (współpracowali przy okazji RPG The Waylanders) udzielili serwisowi IGN.

Reklama

Możemy w nich przeczytać, że projektant narracji choćby Dying Light 2 i Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 celowo upijał kobiety do nieprzytomności na branżowych eventach, dopuszczał się niestosownych zachowań i wysyłał im wiadomości o podtekście seksualnym za pomocą mediów społecznościowych.

Kobieta przyznała też, że kiedy zobaczyła przy okazji innych imprez, że robi to samo innym kobietom, zgłaszała sprawę organizatorom i Chris Avellone trafiał na czarną listę, ale podobno zupełnie nie wpłynęło to na jego zachowanie.

Po tej deklaracji pojawiły się kolejne, a sam zainteresowany próbował się bronić, zapewniając, że nie zdawał sobie sprawy z oskarżeń i nigdy nie chciał nikogo skrzywdzić. Wydaje się jednak, że Avellone nawarzył piwa i teraz będzie musiał je wypić - szybko pojawiły się bowiem głosy od studiów, z jakimi współpracuje jako freelancer, które stanowczo potępiają takie zachowanie i nie chcą mieć z nim nic wspólnego. Wspomniana Emily Grace Buck napisała, że jego kontrakt wygasł i nie będzie kontynuowany, a ona osobiście przejrzy jeszcze wszystkie napisany przez niego sceny, chociaż jest ich niewiele. Wydawca Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 sugeruje, że Avellone pracował z nimi dosłownie przez moment, a polski Techland od razu zakończył współpracę, bo Avellone pomagał tworzyć Dying Light 2.

Przypominamy też, że Chris Avellone to scenarzysta takich kultowych tytułów jak Planescape: Torment, Neverwinter Nights 2 czy też starszy projektant Fallout: New Vegas.  

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy