Reklama

Słynny kompozytor Jeremy Soule oskarżony o gwałt

Słynny kompozytor Jeremy Soule oskarżony o gwałt - zdjęcie z filmu zamieszczonego w serwisie YouTube.com/ na kanale: idl333 /materiały źródłowe

​Jeremy Soule, twórca muzyki do Skyrima, Total Annihilation, Neverwinter Nights, Dungeon Siege, Star Wars: Knights of the Old Republic i dziesiątek innych hitowych produkcji został publicznie oskarżony o gwałt na kobiecie, z którą współpracował nad jednym z projektów - chodzi zapewne o Consortium.

Nazwa gry nie pada wprost, ale można ją wywnioskować na bazie podanych ram czasowych i detali, które w rozbudowanym wpisie na swoim blogu dokumentuje rzekoma ofiara, projektantka Nathalie Lawhead. Ta była zatrudniono w celu stworzenia systemu rzeczywistości rozszerzonej dla tytułu.

Jak opisuje, w celu dokończenia prac nad projektem przeprowadziła się ze Stanów Zjednoczonych do Kanady, a obce środowisko oraz problemy ze stałą wizą były nieustannie wykorzystywane, nie tylko zresztą przez samego Soule’a, lecz także szefostwo firmy deweloperskiej, która pracowała nad grą.

Reklama

Wpis na blogu sporo czasu poświęca właśnie fatalnym warunkom pracy, w jakich znalazła się Lawhead, musząc walczyć o każdą wypłatę i stale ścierać się z nieuzasadnioną krytyką, by ostatecznie i tak zostać zwolnioną. Całość udokumentowała za pomocą emaili i innych form komunikacji.

W tym samym czasie Soule miał być - jak uważała - przyjacielem i wsparciem kobiety, co bardzo szybko przerodziło się jednak w wyjątkowo nieprofesjonalne zachowanie muzyka, a ostatecznie gwałt.

Jak dodaje, za pomocą wpisu ma nadzieję, że więcej kobiet nie padnie ofiarą kompozytora. Ten ze swojej strony niemal natychmiast zniknął z wszelkich form obecności w internecie, zamykając konta w serwisach społecznościowych. To wydaje się sugerować, że do akcji wkroczyli już prawnicy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy