Reklama

Słynna trylogia Ace Attorney już nie tylko dla Nintendo

​Oryginalna trylogia Ace Attorney, zarezerwowana dotychczas dla posiadaczy sprzętu Nintendo, zadebiutuje na początku przyszłego roku na nowych platformach sprzętowych: na Switch, PS4, Xbox One oraz na PC poprzez sklep Steam.

Informację ogłoszono podczas specjalnego panelu dyskusyjnego na temat serii, przeprowadzonego na imprezie Tokyo Game Show. Twórcy przygotowują grafikę zaktualizowaną do wersji HD, lecz trzeba chyba przyznać, że całość prezentuje się raczej słabo z wizualnego punktu widzenia.

To nie powinno być większym zaskoczeniem jeśli weźmiemy pod uwagę, że oryginalna trylogia ukazała się w zamierzchłej przeszłości 2001 roku, początkowo na Game Boy Advance, mogącym pochwalić się imponującą rozdzielczością 240 × 160 pikseli. Dopiero w 2005 roku odświeżona odsłona ukazała się na Nintendo DS.

Reklama

Oryginalna trylogia to Phoenix Wright: Ace Attorney, Phoenix Wright: Ace Attorney − Justice for All, a także Phoenix Wright: Ace Attorney − Trials and Tribulations. Interesujący może być fakt, że wszystkie trzy pozycje ukazały się już na PC, ale dotychczas wyłącznie w Japonii. To konwersje Switch, PS4 i Xbox One będą stanowiły absolutną nowość.

Wydaje się, że w kwestii oprawy graficznej deweloperzy będą teraz bazować na najnowszej odsłonie, czyli na konwersjach wydanych w 2014 roku na przenośne Nintendo 3DS. Teraz twórcy dostosują interfejs pod nowe platformy. Nie znamy jeszcze konkretnej daty premiery dla Zachodu, ponieważ wspomniany początek 2019 roku to wstępny okres debiutu w Japonii.

Cykl Phoenix Wright: Ace Attorney to tekstowe gry przygodowe. Tytułowy bohater stara się udowodnić na sali sądowej, że jego klienci są niewinni. Zanim trafimy na rozprawę, prowadzimy także śledztwa i przesłuchujemy świadków w celu zgromadzenia materiału dowodowego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy