Slay the Spire 2 zapowiedziane! Gra zadebiutuje jako Steam Early Access

Sequel popularnego karcianego roguelike’a nadchodzi. Slay the Spire już w przyszłym roku doczeka się kolejnej odsłony, która najpierw pojawi się we wczesnym dostępie na Steamie.

Roguelike to w dzisiejszych czasach ogromny gatunek. Koncepcja ciągłej gry w tę samą produkcję, która z czasem odblokowuje przed nami nowe możliwości i delikatnie zmienia każde kolejne podejście do poszczególnych wyzwań okazała się bardzo kuszaca. Z roku na rok gatunek ten tylko zyskiwał na popularności i z czasem zaczął dzielić się na różne, mniejsze kategorie. 

Jedną z nich są karcianki. Zamiast grać w Hearthstone, Marvel Snap czy Legends of Runeterra, możemy pokusić się o bardziej szaloną wariację. W wersji roguelike jesteśmy zazwyczaj postawieni przed serią wyzwań, różnego rodzaju bossami, a każdą partię rozpoczynamy z ograniczoną liczbą kart. Trudność w tego typu grach polega zazwyczaj nie tylko na zagrywaniu odpowiednich kart, ale również na wzbogacaniu talii o coraz więcej możliwości i synergii. 

Reklama

Pionierem tego gatunku jest Slay the Spire. Karcianka od Mega Crit w styczniu tego roku skończyła 5 lat, cieszy się wciąż sporym zainteresowaniem i może pochwalić aż 130 tysiącami opinii na Steamie. Aż 97% z nich jest pozytywna, co sugeruje świetny odbiór wśród graczy. Twórcy znacząco wpłynęli również na popularność karcianych roguelike’ów, prowokując inne studia do spróbowania swoich sił w tym wyjątkowym gatunku.

Jak się właśnie okazało, Mega Crit nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa i ma coś nowego do pokazania fanom karcianek. Studio za pomocą krótkiego zwiastuna zapowiedziało właśnie Slay the Spire 2, sequel popularnego roguelike’a. W krótkim ogłoszeniu poinformowali o wizualnym i mechanicznym odświeżeniu gry, wzbogaceniu jej o różne nowości oraz dodaniu wsparcia dla modów, co powinno zapewnić dwójce większą żywotność przy tak dużej społeczności. 

Slay the Spire 2 doczekało się od razu swojej własnej strony na Steamie. Osoby zainteresowane tym tytułem zachęcamy w rezultacie do dodania go do swojej listy życzeń. Mega Crit będzie prawdopodobnie regularnie wrzucać tam ważne informacje na temat procesu produkcji. Jak już jednak wiemy, na premierę sequela przyjdzie nam trochę poczekać, bowiem we wczesnym dostępie ma on zadebiutować w przyszłym roku. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy