Skyrim: nowy mod rozwiązuje irytujący problem z zachowaniem NPC

Na pewno każdy z Was zna ten problem z wielu gier - macie podążać za NPC, ale poruszacie się szybciej niż ta postać. Przez całą trasę musicie więc zmieniać tempo z biegu na chód, aby w końcu wspólnie dotrzeć do celu.

O ile wiele nowych gier pozwala w jakiś sposób dopasować tempo poruszania się do towarzyszącej nam postaci, o tyle Skyrim sam w sobie tego nie umożliwia. Co może być prawdziwym utrapieniem, bo w grze mnóstwo jest zadań, które zaczynają się od takiego wspólnego “spaceru". Na szczęście z pomocą przychodzą mody. Ten konkretny jest autorstwa wSkeevera i pozwala na automatyczne podążanie za NPC w odpowiednim tempie.

Zasada tego moda jest prosta - przytrzymujecie Shift oraz najeżdżacie myszką na postać NPC, czym sprawiacie, że pojawia się opcja “Follow". Wciskając E aktywujecie ją i Wasz bohater zacznie podążać za postacią gdziekolwiek pójdzie, oczywiście w odpowiednim tempie. Podążania nie przerywa nawet ekran ładowania pomiędzy lokacjami i można je aktywować dla każdego NPC - zarówno postaci związanych z fabułą i misjami jak i losową postacią spotkaną w świecie gry. W każdej chwili możecie też przerwać śledzenie, wciskając dowolny przycisk kierunku lub atak.

Reklama

Nietypowy tytuł moda (“Simplicity of Stalking - Automatically Follow NPCs") wziął się z faktu, że jest to element serii specyficznych modów, których skrót to SOS. W serii znajdują się też “Schlongs of Skyrim", “Security Overhaul SKSE", “Sidequests of Skyrim", “Sweepeing Organizes Stuff" i wiele innych. Moda pobierzecie stąd, a do instalacji potrzebujecie PayrusUtil oraz Powerofthree’s Papyrus Extender - czyli dodatkowej wtyczki oraz kilku skryptów, które ułatwiają modowanie Skyrima.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Skyrim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama