Reklama

Skyrim: Modyfikacja wprowadza do świata gry potwory, przedmioty oraz bohaterów znanych z Wiedźmina

​Fani Wiedźmina, którzy grają w Skyrima, z pewnością powinni zainteresować się modyfikacją wprowadzającą do świata The Elder Scrolls V elementy oraz bohaterów znanych z sagi Andrzeja Sapkowskiego.

Chociaż The Elder Scrolls V: Skyrim ma już swoje lata (gra zadebiutowała pod koniec 2011 roku), to nadal jest uznawany za jedną z najlepszych odsłon popularnej serii, a dzieje się tak również za sprawą modderów, którzy utrzymują tytuł przy życiu za sprawą udostępnianych modyfikacji. Warto tutaj wspomnieć o pracy fana o pseudonimie Talyn82, który wrzucił do sieci nową wersję moda zawierającego elementy ze świata doskonale wszystkim znanego Wiedźmina. Projekt wprowadza do uniwersum Skyrima potwory z gier oraz sagi Andrzeja Sapkowskiego takie jak nekkery, utopce czy strzygę. Oprócz tego otrzymujemy bronie i pancerze (z możliwością ulepszenia każdego z przytoczonych przedmiotów) oraz magiczne znaki czy składniki, z czego te ostatnie możemy nabyć u kupców.

Reklama

To jednak nie wszystko, ponieważ podczas grania w Skyrima w lokacji Riverwood natrafimy na wiedźmina Berengara handlującego bronią i pancerzem. Do tego pojawiają się postacie m.in. Geralta z Rivii, Letho czy znanego z Wiedźmina 2: Zabójcy Królów elfa Iorwetha. Warto tutaj podkreślić, że słynny zabójca potworów występuje w dwóch wersjach - z modelem postaci z produkcji CD Projekt RED, a także ciałem ze Skyrima. Co ciekawe modyfikacja nie jest całkowicie nowym projektem, gdyż pierwotnie zadebiutowała ona w 2012 ro, zaś za jej powstanie odpowiadał użytkownik AlphaWolf.

Natomiast Talyn82 dostosował modyfikację do The Elder Scrolls 5 w wydaniu Special Edition. Jeśli jesteście zainteresowani tym modem to pobierzecie go bezpośrednio ze strony Nexus Mods: https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/29748. Do jej działania wymagana jest też nieoficjalny patch opracowany przez fanów gry. Tak jak pisaliśmy nie jest to jedyna warta uwagi modyfikacja do Skyrima. Należy przytoczyć tu o Mysticism - A Magic Overhaul, który ostatnio otrzymał nową aktualizację niemal całkowicie odmieniającą dostępny system magii i wprowadzająca do produkcji około 200 zupełnie nowych czarów.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy