Reklama

Sky nową grą twórców Podróży

​Niezależne studio thatgamecompany, które w przeszłości przygotowało między innymi słynne Flower oraz Podróż, zapowiedziało nowy projekt - zmierzające na urządzenia mobilne Sky.

Dokładnych szczegółów na temat produkcji na razie nie ujawniono. Wiadomo jednak, że gracze wcielą się w tajemnicze istoty, które zajmą się przemierzaniem położonych w tytułowych przestworzach wysp.

Zaprezentowany zwiastun przedstawiający pierwsze fragmenty rozgrywki sugeruje, że Sky ma wiele wspólnego z Podróżą. Wygląd podopiecznego budzi skojarzenia z postacią, którą kierowało się we wspomnianej grze. Poza tym bohater podążą przed siebie skacząc oraz szybując na wietrze.

W porównaniu do wcześniejszego projektu, developerzy zamierzają położyć większy nacisk na interakcje między graczami. Autorzy obiecują, że pojawi się możliwość eksplorowania wirtualnego świata w grupach składających się z maksymalnie ośmiu osób.

Reklama

Twórcy zaznaczają jednocześnie, że szykują szeroki zakres działań, które wykonamy wspólnie z innymi. Pojawi się między innymi możliwość pomagania towarzyszom, a także opcja rywalizowania z pozostałymi uczestnikami zabawy.

Jenova Chen, prezes studia thatgamecompany, porównuje najnowszą produkcję swojego zespołu do ciągle zmieniającego się serialu telewizyjnego. Ekipa chce uczynić z gry "cały czas ewoluującą przestrzeń", w której pewne rzeczy mogą się zmieniać. Nie zabraknie też dodawanych w przyszłości nowych obszarów.

Sky zapowiedziano podczas zorganizowanej we wtorek wieczorem konferencji Apple, w trakcie której firma ujawniła swoje nowe smartfony. Produkcja zmierza na sprzęt koncernu z nadgryzionym jabłkiem w logo - iPhone’y, iPady oraz Apple TV. Premiera tegoroczną zimą, choć dokładnego terminu debiutu nie podano.

Nie można jednak wykluczyć, że gra pojawi się w przyszłości również na innych platformach. W opublikowanym przez thatgamecompany filmie, w którym Chen rozmawia z dziennikarzem Geoffem Keighleyem, kilkukrotnie podkreślono, że "tytuł w pierwszej kolejności pojawi się na urządzeniach mobilnych".

Wspomniane wyżej materiały - zwiastun oraz wideo-wywiad - można obejrzeć poniżej:

Trailer:

Wywiad:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje