Skiny do Counter-Strike: Global Offensive sprzedane za rekordowe 3 mln złotych

Kolekcjonerzy z Państwa Środka wydali 5 milionów juanów na zestaw skinów do broni w CS:GO. Należy zaznaczyć, iż są to najdroższe skórki, jakie kiedykolwiek sprzedano w serii gier firmy Valve.

Skiny do Counter-Strike to niekiedy bardzo drogi interes, czego idealnym przykładem są skórki sprzedane za 5 mln juanów (ok. 3 miliony złotych). Dwójka kolekcjonerów z Chin kupiła skórki do broni - Dragon Lore do karabinu snajperskiego AWP w wydaniu Suwenir oraz Case Hardened do karabinu AK-47. Należy zaznaczyć, że przedmioty wzbogacono o naklejki z logiem Titan pochodzącym z SL Major Series One Katowice 2014, co tylko podbiło wartość całości. Ponadto przytoczone skiny można było zdobyć dzięki otwieraniu pamiątkowych skrzynek z mapy Cobblestone, która od dawna nie jest już obecna na zawodach Major.

Reklama

Transakcji na tak zawrotną sumę pieniędzy nie przeprowadzono jednak wirtualnie ani poprzez rynek Steam, czyli najpopularniejsze narzędzie do sprzedawania i kupowania skinów do CS:GO. Kontrahenci spotkali się w osobiście, by w cztery oczy omówić wszystkie detale sprzedaży. Oczywiście nie wiemy, kto nabył te skiny ani kto był ich poprzednim właścicielem. 3 miliony złotych to astronomiczne pieniądze wydane na zaledwie dwa skiny do gry komputerowej. Z drugiej strony to całkiem interesujący rynek i za wiele skórek do Counter-Strike: Global Offensive należy wydać naprawdę sporo.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike: Global Offensive
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy