Ski Jump Simulator - premiera polskiego symulatora skoków narciarskich

Polacy stworzyli nowy symulator skoków narciarskich - Ski Jump Simulator. Czyżby "nowe Deluxe Ski Jump"?

Chyba większość z nas pamięta Deluxe Ski Jump, czyli popularnego "Małysza". To gra, przy której niektórzy spędzili w dzieciństwie setki godzin. Od tamtego czasu na próżno było szukać dla niej wartościowej alternatywy. Naśladowcy nie byli w stanie dorównać temu, co stworzył Jussi Koskela w 1999 roku (z samym Jussi Koskelą na czele). Być może sztuka ta udała się polskiemu zespołowi Supernova Interactive za sprawą wydanego właśnie Ski Jump Simulatora?

Reklama

Ski Jump Simulator - nowe Deluxe Ski Jump?

Twórcy Ski Jump Simulatora mówią wprost, że inspirowali się Deluxe Ski Jump, ale do samego skanania na nartach dodali parę elementów. W grze pojawił się wątek fabularny, a nawet opcja zabawy przez sieć a'la MMORPG. Przygodę rozpoczynamy jako początkujący skoczek, a później wspinamy się po kolejnych szczeblach kariery. Bierzemy udział w turniejach i konkursach (w tym w Pucharze Świata i Turnieju Czterech Skoczni), trenujemy, ulepszamy swój sprzęt.

Czekają nas zmagania na istniejących w rzeczywistości skoczniach, m.in. w Zakopanem, Szczyrku, Oberstdorfie czy Planicy. Autorzy chwalą się własnoręcznie napisanym silnikiem fizycznym, dzięki któremu np. warunki pogodowe mają rzeczywisty wpływ na oddawane skoki. Naszym zmaganiom towarzyszy muzyka Piotra Piaseckiego, muzyka, kompozytora i wokalisty znanego jako "Bajzel".

Ski Jump Simulator jest dostępny za darmo, zarówno w wersji na komputery PC, jak i na smartfony i tablety. Co więcej, twórcy przygotowali tryb demonstracyjny, dzięki któremu możemy sprawdzić grę z poziomu strony internetowej.

INTERIA/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy