​Skasowana gra z serii Dune wraca na Steam po 20 latach pod nową nazwą

Elland: The Crystal Wars była niegdyś zatytułowana Dune: Ornithopter Assault.

Westwood nie było jedynym studiem wydającym gry w uniwersum Diuny. Francuskie studio Cryo Interactive wydało w 1992 roku grę przygodową zatytułowaną po prostu Dune, a w 2001 grę nawiązującą do mini-serii dokumentalnej o Franku Herbercie, którą emitowało wtedy Sci Fi Channel. Druga ze wspomnianych gier była jednak sprzedażową wtopą, która była przysłowiowym gwoździem do trumny już i tak ledwo utrzymującej się na powierzchni firmy Cryo.

Trudne dzieje gier o Diunie

Jednak Cryo nie było jedyną firmą, którą ta sytuacja wpędziła w problemy. Współpracowało z nią wtedy węgierskie studio Soft Brigade, a ich wspólnym projektem miał być arcade sim lotniczy na Game Boya Advance, zatytułowany Dune: Ornithopter Assault. Wcielaliśmy się w nim w pilota Domu Atreides, rzecz działa się na planecie Arrakis. Chroniliśmy żniwiarki przyprawy przed atakami Harkonnena. Projekt został skasowany, podobnie jak online RTS zatytułowany Dune Generations, nad którym wewnętrznie pracowało Cryo Networks. Jakiś czas temu pojawił się grywalny ROM Ornithopter Assault, ale teraz gra ma szansę wrócić w pełnej chwale dzięki crowdfundiungowi.

Reklama

Kickstarter znowu ruszył na pomoc

Po zebraniu ponad 21 tysięcy dolarów w serwisie Kickstarter gra wreszcie została ukończona. Jednak z racji na brak praw do nazwy Dune, jej tytuł został zmieniony na Elland: The Crystal Wars. Oczywiście również zmieniła się docelowa platforma - nie jest to już Game Boy a PC. Gra została wydana przez Retro Room Games, którzy specjalizują się w ratowaniu takich zagubionych perełek retro-gamingu.

Niby nowe, a jakby znajome

Gra w nowej odsłonie dzieje się na Elland, gdzie wydobywa się kryształy Brem-Nar, niezbędne do napędzania galaktycznych krążowników gwiezdnych. Gracz wciela się w pilota korporacji Elland Inc., a naszym zadaniem jest dostarczanie maszyn zbierających kryształy na miejsca, gdzie znajdują się złoża oraz ich ochrona przed rabusiami i przemytnikami oraz agentami rywalizującej z nami Trafford Corp. 

Gra ma 23 poziomy i kilka całkiem współczesnych funkcji, takich jak możliwość zapisywania rozgrywki w dowolnym miejscu, wsparcie kontrolerów, zmiana sterowania, zapisy w chmurze, skalowanie grafiki i różne opcje wygładania obrazu.

Elland: The Crystal Wars jest dostępne na Steam od dzisiaj. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy