Skandal z ustawianiem meczów w Destiny 2

​Trials of Osiris to jeden z trybów sieciowej rywalizacji w strzelance Destiny 2, lecz ostatnio ten format zabawy nie radził sobie najlepiej. Problemy z licznymi oszustami, błędami i kłopotami z wyrównanym dobieraniem graczy. Teraz dochodzi do tego jeszcze ustawianie meczów, by przyśpieszyć zabawę.

Nie jest to ustawianie meczów w klasycznym rozumieniu tego słowa, z obstawianiem u bukmacherów i podkładaniem się. Gracze zmawiali się po prostu, by otrzymywać nagrody w szybszym tempie, więc Bungie zdecydowało się... wyłączyć cały tryb. Co więcej, przerwa trwa już teraz całe trzy tygodnie.

Problemy wyszły na światło dzienne pod koniec lutego. Strona Trials Report - śledząca statystyki - zauważyła, że wśród 23661 osób, które w ubiegłym tygodniu zanotowały siedem zwycięstw i zero porażek (co potrzebne do nagród), aż 16300 zanotowało mniej niż pięć zabójstw w tych meczach.

Reklama

Co więcej, 11281 nie miało zabójstw w ogóle. Jedynym wyjaśnieniem może być fakt, że jedna z drużyn zaraz po rozpoczęciu starcia popełnia masowe samobójstwo. Bungie szybko wyłączyło tryb i anulowało weekendowe wydarzenie specjalne. 11 marca na Twitterze przekazano dobre wieści.

Bungie pochwaliło się wtedy, że "rozwiązało problem", a Trials miało wrócić następnego dnia. Tak się właśnie stało, lecz równie błyskawicznie powrócono od ustawiania meczów, więc tryb wyłączono raz jeszcze. Ciekawe jest, jak drużyny dogadują się, skoro gra nie ma między-drużynowej komunikacji?

Otóż chęć podłożenia meczu należy zasygnalizować drużynie przeciwnej poprzez przygotowanie specjalnego sztandaru, który umieszczamy następnie na mapie. Następnie - już poprzez czat na Steamie - można rzucić wirtualną kostką (Steam ma taką opcję), by uzgodnić, kto przegra mecz.

W społeczności już teraz pojawiają się głosy, że takie ustawianie meczów pokazuje po prostu, że graczom nie podobna się zbytnio Trials of Osiris i zamiast walczyć z takim procederem, twórcy powinno raczej zająć się uatrakcyjnieniem rozgrywki. Ale czy takie oszukiwanie należy tolerować?

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Destiny 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy