Reklama

​Skandal z Ubisoftem. Nie uruchomicie gry, nawet jeśli ją kupiliście

Decyzja zapadła. Ubisoft postanowił, że usunie jeden ze swoich kultowych tytułów "Assassin’s Creed Liberation HD" z platformy Steam. Gra nie będzie dostępna nawet dla tych, którzy ją pierwotnie wykupili.

Ubisoft nie ma w ostatnim czasie zbyt dobrej passy. Nie tak dawno na łamach serwisu informowaliśmy, że francuski deweloper wyłączy serwery i wsparcie w swoich 14 grach. Na liście widnieje m.in. Anno 2070, kilka części Assassin’s Creed, a także Far Cry 3 czy Ghost Recon Future Soldier.

Zmiany mają obowiązywać już od 1 września. Oczywiście deklaracje o porzuceniu wsparcia dla tylu tytułów nie spotkało się z entuzjazmem ze strony graczy. Na Ubisoft wylało się całkiem sporo krytyki, a producenci tłumaczą wszystko chęcią rozwoju nowszych produkcji. Patrząc jednak na ogół historii, polityka francuskich deweloperów dziwić nie powinna nikogo.

Reklama

Krytyka od społeczności graczy, jak się okazuje, nie stanowi żadnego hamulca dla funkcjonowania i decyzji Ubisoftu, a z udziałem francuzów rodzi się kolejny skandal - szeroko komentowany w mediach społecznościowych.

Assassin’s Creed Liberation HD - gra, która dostępna była do kupienia i uruchomienia przez wiele czasu na platformie Steam już niebawem z niej zniknie. "Na prośbę wydawcy Assassin’s Creed Liberation HD nie jest już dostępny w sprzedaży na Steam" - czytamy w witrynie, której właścicielem jest Valve.

Jak się okazuje, dostęp do gry zostanie wyłączony wraz z dniem 1 września. Aktualnie uniemożliwione zostało kupno tego tytułu, ale już za kilka tygodni nie będzie można go uruchomić, nawet jeśli uprzednio go kupiliście.

Na domiar złego warto podkreślić, że wspomniana gra, która swoją premierę miała w 2014 roku dostępna była na letniej wyprzedaży Steam po 75% obniżce ceny...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy