Silent Hills prawdopodobnie nie powstanie

P.T., czyli grywalny teaser Silent Hills, został już usunięty z PlayStation Store. Teraz okazuje się, że produkcja całej gry stoi pod znakiem zapytania i prawdopodobnie kolaboracji Guillermo del Toro i Kojimy spodziewać się nie powinniśmy.

Guillermo del Toro powiedział podczas panelu na evencie w San Francisco Film Society, że Silent Hills nie powstaje. Konkretnie: "It's not gonna happen and that breaks my greasy heart". Informację potwierdził też Norman Reedus mający wcielić się w głównego bohatera.

Oficjalne stanowisko w tej sprawie postanowiło zając także Konami. W stosownym komentarzu napisano: "Konami jest zaangażowane w przyszłe tytuły Silent Hill, ale embrioniczny projekt Silent Hills z Guillermo Del Toro i podobizną Normana Reedusa nie będzie kontynuowany".

Dodano też, że trwają dyskusje nad zaangażowaniem Kojimy i del Toro w przyszłe tytuły z serii, ale to raczej zapychacz, a nie faktyczna nadzieja na cokolwiek. Nie wiadomo, czy to błyskotliwy pomysł Konami na zamordowanie marki, czy jeszcze coś innego, ale no... cóż. Silent Hill wskrzeszony w ten interesujący sposób widocznie nie zostanie.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy