Siedziba 2K Czech w Pradze zamknięta

Dwa miesiące temu 2K Games potwierdziło, że wkrótce zamierza zamknąć główna siedzibę 2K Czech - twórców Mafii - w Pradze.

W sieci pojawiły się informacje, z których wynika, że nastąpiło to w ubiegły piątek, ale na szczęście członkowie ekipy nie pozostaną na lodzie - pomoc zaoferowali im koledzy ze studia Warhorse.

W styczniu 2K Games potwierdziło doniesienia, jakoby 2K Czech miały dotknąć poważne zmiany - w ich ramach główna siedziba studia w Pradze miała zostać zamknięta, a pracownicy mieli zostać przeniesieni do tzw. "drugiego centrum dowodzenia" w Brnie. Dziesięciu kluczowych developerów miało trafić do kalifornijskiego Novato, ale nie obejdzie się też bez zwolnień.

Okazuje się, że praska siedziba została zamknięta w piątek. Pragnący zachować anonimowość informator w rozmowie z serwisem VG247 stwierdził, że przeprowadzone zmiany są wynikiem faktu, że 2K Games nie chce zrozumieć lokalnej kultury i traktuje Czechy jak kraj trzeciego świata.

Na szczęście osoby, które straciły pracę, nie muszą się martwić o swój dalszy los - zajmujące się Kingdom Come: Deliverance i złożone z byłych pracowników 2K Czech studio Warhorse ma zamiar zorganizować nabór dla ludzi, którzy zostali zwolnieni.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy