Reklama

Sieciowe Marvel Heroes kończy swój żywot

Przedstawiciele koncernu Disney poinformowali, że nastawione na sieciowe zmagania Marvel Heroes wkrótce przestanie działać.

Produkcja autorstwa studia Gazillion Entertainment ukazała się w 2013 roku na PC, zaś w czerwcu bieżącego trafiła na Xbox One i PlayStation 4. Tytuł bazuje na modelu F2P, co oznacza, że rozgrywka jest darmowa, choć nie zabrakło opcjonalnych mikropłatności.

Pod względem mechanizmów zabawy gra budzi skojarzenia z serią Diablo, ale ze Spider-Manem, Iron-Manem, X-Menami oraz resztą superbohaterskiej ferajny. Wydarzenia przedstawiono w rzucie izometrycznym, a kierując wybraną postacią gracze stawiają czoła kolejnym wrogom.

W oświadczeniu przesłanym redakcji serwisowi Kotaku należąca do koncernu Disney firma Marvel poinformowała o zakończeniu współpracy z twórcami projektu. Efektem podjętej decyzji będzie zamknięcie serwerów tytułu.

Reklama

Na razie jednak nie podano dokładnej daty wyłączenia produkcji. Podkreślono jedynie, że więcej szczegółów na ten temat zostanie ujawnionych w późniejszym terminie. Podziękowano przy okazji graczom za dotychczasowe wsparcie i zaangażowanie.

Dla wielu miłośników Marvel Heroes decyzja o zakończeniu żywota gry nie jest dużym zaskoczeniem, ponieważ przeczuwali, że dzieje się coś złego. Od ponad miesiąca autorzy nie informowali bowiem o postępach w dalszym rozwoju projektu, nie wydali też czterech tygodniowych aktualizacji oraz nie zorganizowali wydarzeń z okazji Halloween i premiery filmu "Thor: Ragnarok".

Redakcja serwisu Kotaku - powołując się na jednego obecnego i dwóch byłych pracowników studia Gazillion Entertainment - twierdzi, że w ciągu roku po premierze tytułu na PC doszło do trzech fali zwolnień. Jakby tego było mało, w tym tygodniu odeszło kilka kolejnych osób.

Jeden ekipy stwierdził w rozmowie z portalem, że przez minione trzy miesiące zajmował się przygotowywaniem nowych funkcji na potrzeby gry. Nie był jednak pewien czy kiedykolwiek opcja trafi do produkcji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje