Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Sieciowe Marvel Heroes kończy swój żywot

Przedstawiciele koncernu Disney poinformowali, że nastawione na sieciowe zmagania Marvel Heroes wkrótce przestanie działać.

Produkcja autorstwa studia Gazillion Entertainment ukazała się w 2013 roku na PC, zaś w czerwcu bieżącego trafiła na Xbox One i PlayStation 4. Tytuł bazuje na modelu F2P, co oznacza, że rozgrywka jest darmowa, choć nie zabrakło opcjonalnych mikropłatności.

Reklama

Pod względem mechanizmów zabawy gra budzi skojarzenia z serią Diablo, ale ze Spider-Manem, Iron-Manem, X-Menami oraz resztą superbohaterskiej ferajny. Wydarzenia przedstawiono w rzucie izometrycznym, a kierując wybraną postacią gracze stawiają czoła kolejnym wrogom.

W oświadczeniu przesłanym redakcji serwisowi Kotaku należąca do koncernu Disney firma Marvel poinformowała o zakończeniu współpracy z twórcami projektu. Efektem podjętej decyzji będzie zamknięcie serwerów tytułu.

Na razie jednak nie podano dokładnej daty wyłączenia produkcji. Podkreślono jedynie, że więcej szczegółów na ten temat zostanie ujawnionych w późniejszym terminie. Podziękowano przy okazji graczom za dotychczasowe wsparcie i zaangażowanie.

Dla wielu miłośników Marvel Heroes decyzja o zakończeniu żywota gry nie jest dużym zaskoczeniem, ponieważ przeczuwali, że dzieje się coś złego. Od ponad miesiąca autorzy nie informowali bowiem o postępach w dalszym rozwoju projektu, nie wydali też czterech tygodniowych aktualizacji oraz nie zorganizowali wydarzeń z okazji Halloween i premiery filmu "Thor: Ragnarok".

Redakcja serwisu Kotaku - powołując się na jednego obecnego i dwóch byłych pracowników studia Gazillion Entertainment - twierdzi, że w ciągu roku po premierze tytułu na PC doszło do trzech fali zwolnień. Jakby tego było mało, w tym tygodniu odeszło kilka kolejnych osób.

Jeden ekipy stwierdził w rozmowie z portalem, że przez minione trzy miesiące zajmował się przygotowywaniem nowych funkcji na potrzeby gry. Nie był jednak pewien czy kiedykolwiek opcja trafi do produkcji.

Dowiedz się więcej na temat: Marvel Heroes

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje