Reklama

Sieć Target wysłała Xboksy One wcześniej

Choć do premiery Xboksa One (przynajmniej poza Polską) pozostały jeszcze dwa tygodnie, niektórzy już dostali konsolę w swoje ręce.

Amerykańska sieć sklepów Target wysłała urządzenie dwóm klientom. Jeden z nich postanowił sprzedać go na eBayu, a drugiemu... Microsoft zbanował sprzęt. Na eBayu pojawiła się aukcja, na której użytkownik priceless228 chce sprzedać Xboksa One.

Twierdzi, że konsolę otrzymał od amerykańskiej sieci Target, która z niewyjaśnionych bliżej przyczyn wysłała sprzęt na kilkanaście dni przed oficjalną premierą zaplanowaną na 22 listopada. Przekonuje, że zdobyte pieniądze zainwestuje w swoją firmę, by ta "stworzyła produkty dla studentów".

Reklama

Aukcja rozpoczęła się od kwoty 999 dolarów, ostatecznie jednak suma ta wzrosła do 10 tysięcy dolarów. I zapewne poszybowałaby jeszcze wyżej, ale Microsoft zablokował aukcję. W rozmowie z serwisem Engadget Albert Penello, starszy dyrektor ds. zarządzania produktu w gigancie z Redmond, zapewnia, że ewentualny nabywca i tak nie mógłby korzystać w pełni z urządzenia do czasu oficjalnego rynkowego debiutu platformy.

Dlaczego? Wyjaśnia to przypadek drugiej osoby, która wcześniej otrzymała Xboksa One. Okazuje się bowiem, że błąd Targetu nie był jednostkowy - urządzenie przed premierą dostał jeszcze internauta znany pod nickiem MoonlightSwarmi.

Podłączył sprzęt do prądu i internetu, pobrał pierwszą - ważącą 500 MB łatkę - oraz sprawdził Xbox Games Store. Tam znalazł gotowe już do kupienia i ściągnięcia takie produkcje, jak Call of Duty: Ghosts i LocoCycle. Niestety nie nacieszył się zbyt długo swoim XBO - Microsoft zbanował konsolę.

Major Nelson uspokoił jednak na Twitterze, że blokada jest tymczasowa i zostanie zdjęta po oficjalnym debiucie platformy. Na szczęście... I jeszcze jedno - niejaki Connor John Cosgrove "wyćwierkał", że także dostał Xboksa One.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje