Sid Meier twierdzi, że nie wie czy zrobiłby dziś Civilization. Wątpi także czy by w nią zagrał

​Autor kultowej serii gier strategicznych Civilization przyznał, że nie wie, czy stworzyłby tego rodzaju produkcję w dzisiejszych czasach, a nawet to, czy by ją w ogóle uruchomił i zagrał.

Sid Meier przez lata tworzył różne gry wideo, ale to z serii strategicznej Sid Meier's Civilization zapoczątkowanej w latach 90., która cieszy się uznaniem graczy do dziś jest znany najbardziej. Mimo tego Meier w wywiadzie dla The Independent powiedział, że wątpi, czy w ogóle stworzyłby taką grę dzisiaj, a gdyby nawet to zrobił, jest mało prawdopodobne, by marka odniosła podobny sukces. Mało tego programista przyznał, że nie jest pewien, czy w ogóle zagrałby we własną grę. Dlaczego?

Otóż zdaniem projektanta całość nie pasowałoby do obecnych czasów i ponadto, aby się przekonać do Civilization trzeba chcieć z nią spędzić trochę czasu, natomiast większość graczy nie chciałaby tego zrobić.

Reklama

Meier dodał też, że seria zadebiutowała w idealnym dla siebie momencie, gdy komputery stawały się na tyle potężne, by udało się ją stworzyć, lecz z drugiej strony nie na tyle, żeby zalać ją zaawansowanymi opcjami. Ciężko ocenić czy faktycznie, gdyby Civilization trafiło do sprzedaży dopiero dziś, to odniosłoby tak duży sukces, jak w 1991 roku.

Złoty okres dla strategii mija bezpowrotnie i obecnie liczą się nastawione na wieloosobową rozgrywkę strzelanki pokroju Fortnite. Mimo wszystko są tytuły, które odnoszą pewien sukces i należy przytoczyć tu Crusader Kings 3, aczkolwiek zapewne są to wyjątki. Co ciekawe Crusader Kings 3 zaraz po premierze doczekał się w Warsztacie Steam przeszło 100 modyfikacji, więc to też pokazuje poziom zainteresowania produkcji od studia Paradox.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Civilization

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy