Reklama

Shin Megami Tensei IV w końcu w Europie

Ciężko uwierzyć, że czwarta część Shin Megami Tensei wyszła w Stanach Zjednoczonych już ponad rok temu, a w Europie wciąż jej nie ma.

Posiadacze 3DS-ów nie mają się jednak co martwić - gra wyjdzie u nas we wrześniu w cenie 19.99 euro! Przez rok nie wiadomo było, co właściwie dzieje się z europejską wersją Shin Megami Tensei IV.

Przedstawiciele Nintendo of Europe przebąkiwali i przebąkiwali, że przygotowują ją na nasz rynek, aż w końcu gra przepadła jak kamień w wodę - tymczasem frustracja fanów serii coraz bardziej rosła.

Ostatecznie okazuje się, że grę wyda w Europie sama firma Atlus we wrześniu, niestety wyłącznie w formie cyfrowej. Powody opóźnienia pozostają nieznane, skąpe wypowiedzi speca od public relations w Atlus USA sugerują, że sprawa jest mocno skomplikowana i nie ma co liczyć na jej wyjaśnienie.

Reklama

Na otarcie łez pozostaje fakt, że ze względu na kosmiczne opóźnienie cena została stosownie obniżona - będzie to 19.99 euro / 17.99 funtów. Tuż po premierze pojawią się też na eShopie wszystkie DLC, wyjąwszy kostiumy powiązane z niektórymi sklepami w USA (Gamestop, Amazon).

Co prawda doniesienia braci zza oceanu dają do zrozumienia, że gra zawodzi oldshoolowych fanów serii w pewnych aspektach (od niespójnej estetyki po przesadne uproszczenia), ale masa pozytywnych recenzji w prasie sugeruje, że Shin Megami Tensei IV powinno znaleźć na Starym Kontynencie wielu wielbicieli.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje