Reklama

Sherlock Holmes Chapter One - zwiastun ukazujący rozgrywkę opublikowany

Frogwares opublikowało pierwszy zwiastun rozgrywki gry dla swojej otwartej, nieprowadzącej za rękę przygodówki detektywistycznej - Sherlock Holmes Chapter One.

W zwiastunie pokazano więcej ujęć fikcyjnej wyspy, która nazywa się Cordona. Młody Sherlock i jego towarzysz Jon właśnie wrócili na wyspę, na której spędzili dzieciństwo. Tym razem jednak czeka na nich misja - mają zbadać nierozwiązaną sprawę śmierci matki Holmesa. Wyspa i miasto to tygiel narodów, postaci i architektury. Kultury europejskie, śródziemnomorskie, afrykańskie i bliskowschodnie zakorzeniły się tu na równi i tworzą 5 unikalnych dzielnic miasta, które Sherlock będzie zwiedzał.

Dostajemy też pierwsze spojrzenie na to, jak Frogwares zaimplementował walkę w grze. Zespół ciężko pracował nad tym, aby walka w “Chapter One" była interesująca, ale też pasowała do charakteru samego Sherlocka. Oprócz kilku kul, Sherlock będzie używał różnych sztuczek, takich jak odwracanie uwagi, niszczenie elementów otoczenia i oczywiście stare, dobre, kompromitujące uderzenie w twarz, wszędzie tam gdzie to tylko możliwe.

Reklama

Na koniec filmu pokazano niektóre z możliwych mechanik śledczych, które gracze będą mieli do dyspozycji jako Sherlock. “Pałac umysłu" pomoże w śledzeniu tropów i tworzeniu hipotez na temat możliwej sekwencji wydarzeń. Różnorodne przebrania pozwolą przenikać do kręgów towarzyskich i zdobywać informacje od niczego niepodejrzewających osób. Tryb profilowania pozwala na wyłapywanie cennych wskazówek od ludzi i przedmiotów. I wreszcie, co nie mniej ważne, śledztwa będą ściśle powiązane z wyborami moralnymi, które mogą prowadzić do oskarżenia różnych podejrzanych - w zależności od tego, jak zinterpretujesz dowody.

Sherlock Holmes Chapter One ukaże się w 2021 roku na PC (Steam, Epic, GOG), PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama