Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Shenmue: Wielki koniec serii?

Miałeś nadzieję na wydanie trzeciej części Shenmue? Prawdopodobnie możesz o niej zapomnieć...

Studio Ys Net poinformowało, że gra społecznościowa Shenmue City, dostępna do tej pory wyłącznie w Japonii, została wyłączona. Zainteresowanie nią było na tyle niewielkie, że nie było sensu w dalszym rozwijaniu tego projektu.

Reklama

O ile informacja o zawieszeniu Shenmue City nie dotyczy bezpośrednio zachodnich graczy, to świadczy o znikomej już popularności marki Shenmue. A to z kolei może znaczyć, że nigdy nie zagramy w pełnoprawną, trzecią odsłonę tej serii.

Shenmue City miało być swoistym preludium do rozpoczęcia prac nad Shenmue III. Yu Suzuki, twórca tej serii, zapowiadał, że jeśli gra odniesie sukces, premiera "trójki" będzie tylko kwestią czasu. Sukcesu odnieść się nie udało, a więc i szanse na powstanie trzeciej odsłony Shenmue stopniały niemal do zera.

W Shenmue City mogliśmy się wcielić w jednego z mieszkańców miasteczka Yokosuka, znanego z pierwszej części serii. Później twórcy dodali do gry Hong Kong, w którym z kolei toczyła się akcja "dwójki".

Shenmue to obiecująca seria, w którą zainwestowano mnóstwo pieniędzy. W produkcję pierwszych dwóch odsłon włożono około 70 milionów dolarów (obecnie byłoby to 95 milionów). Do dziś nie udało się uzyskać zwrotu z inwestycji. Wydanie trzeciej części, które pewnie również kosztowałaby niemało, byłoby po prostu zbyt ryzykowne.

Jeśli ktoś chce sobie przypomnieć pierwsze odsłony Shenmue, może w nie zagrać na Dreamcaście albo na pierwszym Xboksie, na którego to obie gry zostały z czasem skonwertowane. Premiera "dwójki" w wersji na konsolę Microsoftu miała miejsce dziewięć lat temu.

Modern Warfare 3: Fontanna inspiracją dla twórców dodatku?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje