Shenmue 3 opóźnione do listopada

​Powrót słynnej japońskiej serii Shenmue opóźnia się po raz kolejny. Jak podano w aktualizacji na Kickstarterze - gdzie zebrano pieniądze na grę - nowa data premiery Shenmue 3 to 19 listopada. To spora zmiana w porównaniu z dotychczasowymi założeniami, które mówiły o debiucie 27 sierpnia.

Twórcy wyjaśniają, że gra jest już niemal gotowa, lecz potrzebują "nieco więcej dopracowania", zanim będzie "naprawdę gotowa". "Dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie" - dodano w komunikacie podpisanym przez producenta Yu Suzukiego i wydawcę, firmę Deep Silver.

Jednocześnie podano minimalne wymagania sprzętowe dla wersji PC. Te nie są zbyt wygórowane, choć pewne zastrzeżenia można mieć co do dysku twardego - potrzeba aż 100 GB wolnego miejsce, a mowa przecież o produkcji, która nie grzeszy specjalnie wyrafinowaną oprawą graficzną.

Reklama
  • System operacyjny: Windows 7, 8, 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i5-4460 (3,40 GHz)
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 650 Ti (DirectX 11 i 2 GB VRAM)
  • Dysk twardy: 100 GB wolnego miejsca

Choć Kickstarter na rzecz Shenmue 3 zakończył się w lipcu 2015 roku, to deweloperzy ze studia Ys Net nadal zbierali pieniądze za pośrednictwem swojej strony internetowej. W listopadzie 2018 roku zakończyć także i tę kampanię, co pozwoliło oszacować ostateczny budżet - 7,2 miliona dolarów.

Warto jednak pamiętać, że japońska gra akcji ma także wydawcę - Deep Silver. Nie jest obecnie jasne, jakie wsparcie oferuje ta firma, ale można chyba bezpiecznie założyć, że pomoże co najmniej w kwestiach marketingu i dystrybucji, co powinno znacznie odciążyć deweloperów z Japonii.

Po licznych opóźnieniach i zmianach planów, w listopadzie Shenmue 3 dostało także datę premiery, ustaloną na 27 sierpnia. Znając przeszłość produkcji gracze byli jednak raczej ostrożni w traktowaniu tego terminu jako ostateczny - i słusznie, jak widać. Pierwotnie tytuł miał ukazać się w 2017 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Shenmue 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy