Reklama

Shadowlands najchętniej zamawianym przed premierą dodatkiem World of Warcraft

​Nadchodzące rozszerzenie Shadowlands jest najchętniej zamawianym przed premierą dodatkiem do World of Warcraft, jeśli wziąć pod uwagę pozostały czasu do debiutu. To dość imponujące osiągnięcie dla produkcji, która może pochwalić się 16-letnią historią, a ostatnio nie radziła sobie najlepiej.

"Widzimy bezprecedensowe trendy zaangażowania, od kiedy liczba subskrybentów World of Warcraft podwoiła się po premierze wersji Classic w ubiegłym roku. Zamówienia przedpremierowe dla nadchodzącego Shadowland są najwyższe, jakie widzieliśmy na tym etapie przed premierą".

To słowa Booby’ego Koticka, dyrektora generalnego Activision Blizzard, wypowiedziane podczas ostatniej konferencji z inwestorami. Wtórował my Daniel Alegre, inny dyrektor. World of Warcraft to teraz - obok Call of Duty - druga seria, która generuje dla firmy miliard dolarów przychodów rocznie.

Reklama

Właśnie premiera Classic - czyli trybu przywracającego World of Warcraft w wersji z przeszłości - odwróciła trend w przypadku tej sieciowej produkcji. Przed premierą tego rozszerzenia tytuł powoli tracił na zainteresowaniu, a kolejne rozszerzenia nie były w stanie zmienić takiego stanu rzeczy.

W sierpniu 2019 roku wydano jednak World of Warcraft Classic, cofające czas do epoki sprzed premiery pierwszego dodatku The Burning Crusade. Fani dopraszali się takiego powrotu do przeszłości od wielu, wielu lat i tłumnie powrócili do produkcji z czasów przeszłości - i młodości.

To zainteresowanie wydaje się przekładać teraz na współczesną grę, w tym właśnie na Shadowlands. Po ostatnim opóźnieniu nowa data premiery dodatku to 23 listopada. Deweloperzy chcą zadbać o "dodatkowe szlify" w kwestii detali, a jednocześnie zmagają się z globalną pandemią koronawirusa.

Opóźnienie rozszerzenia nie znaczy, że gracze World of Warcraft nie mają co robić. Już 13 października na serwery trafiła specjalna łatka, która tradycyjnie wydawana jest przed debiutem nowego rozszerzenia i wprowadza sporo istotnych zmian oraz nowości - całkiem za darmo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama