Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Shadow Warrior: Polacy z Flying Wild Hog pracują nad remakiem gry twórców Duke Nukema

Shadow Warrior to wydany w 1997 roku FPS stworzony przez 3D Realms, a więc twórców Duke Nukema.

Sama produkcja garściami czerpała z przygód Księcia i przez niektórych nazywana była ich "klonem", choć za obie gry odpowiadała przecież ta sama ekipa. Ostatnio w sieci pojawiły się poszlaki sugerujące, że powstaje remake lub kontynuacja tytułu, który tworzą... Polacy.

Dzięki jednemu ze swoich czytelników serwis GameFront odkrył, że na serwerze, z którym powiązana jest domena ShadowWarrior.com znajduje się zestaw grafik, w tym logo samej gry Shadow Warrior. Wśród plików znajduje się też wizerunek firmy Devolver Digital (wydawcy) oraz... Flying Wild Hog - polskiego studia, które odpowiedzialne było za "oldskulową" strzelaninę Hard Reset.

Wniosek mógł być tylko jeden? Polacy pracują nad odświeżoną wersją produkcji twórców Duke Nukema. Powyższe stwierdzenia potwierdzać zdawał się też opublikowany przez Devolver Digital teaser, który promuje rzekomo Blade Analyzer Pro - aplikację zaprojektowaną przez Zilla Enterprise, spółkę, w której jako ochroniarz pracował główny bohater oryginału: Lo Wang. O tym, że coś jest na rzeczy, można było wywnioskować z wypowiedzi kompozytora Adama Skorupy, który w rozmowie z Eurogamerem zdradził kilka miesięcy temu, że współpracuje z Flying Wild Hog, które zajmuje się dwoma grami - platformówką oraz właśnie shooterem.

Aktualizacja:

Rzeczywiście wszystkie powyższe doniesienia okazały się prawdziwe - o czym poinformowali Polacy na swoim fanpage'u na Facebooku. Niestety szczegółów na temat samej produkcji na razie brak.

Dowiedz się więcej na temat: Shadow Warrior | Flying Wild Hog | Duke Nukem
Najlepsze tematy

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje