Reklama

Shadow Tactics otrzyma trzy nowe misje

​Shadow Tactics: Blades of the Shogun to jedna z najlepszych gier 2016 roku, która udanie przywróciła do świadomości graczy gatunek taktycznych strategii w stylu serii Commandos. Twórcy gry - studio Mimimi Games z Niemiec - zdążyli już przygotować kolejny tytuł, równie świetne Desperados 3.

Teraz jednak deweloperzy powracają do tego pierwszego tytułu, zapowiadając nowe DLC do Shadow Tactics: Blades of the Shogun - pod tytułem Aiko’s Choice. Jak sugeruje już sam tytuł, rozszerzenie skoncentruje się właśnie na tej postaci, oferując spojrzenie na wydarzenia z jej przeszłości.

Aiko - jak wiemy - jest mistrzynią kamuflażu i potrafi odwracać uwagę przeciwników przebrana za gejszę. "Choć była pewna, że porzuciła dawne życie, z cienia wyłania się nowy przeciwnik, mający silny związek z jej przeszłością. Aiko wyrusza, by zapolować na duchy swojej przeszłości" - głosi opis.

Reklama

Rozszerzenie obejmuje trzy pełnoprawne misje główne, osadzone w zupełnie nowych miejscach, a także trzy krótsze zadania, będące formą przerywników. Co interesujące, rozszerzenie będzie samodzielne, więc nie trzeba nawet posiadać podstawowej produkcji, by sprawdzić nowości.

Ogólna rozgrywka nie ulegnie zmianie. Podobnie jak w grze głównej, przejmujemy kontrolę nad drużyną zabójców i przekradamy się w cieniu pomiędzy dziesiątkami przeciwników - lub po cichu lub eliminujemy, zastawiamy pułapki, odwracamy ich uwagę lub po prostu atakujemy - opcji jest sporo.

Wszystko to w klimatach feudalnej Japonii, co zdecydowanie wyróżnia tytuł na tle konkurencji, takiej jak wspomniane Commandos, czy też ostatni tytuł Mimimi - Commandos 3. Każda z prowadzonych postaci posiada szereg specjalnych umiejętności, jak właśnie możliwość przebierania się Aiko.

W Shadow Tactics większość czasu spędzamy na obserwowaniu otoczenia, w tym patrolujących teren przeciwników, planowaniu i wykonywaniu precyzyjnych akcji. Nieustannie musimy być niezwykle ostrożni, ponieważ otwarta walka - choć możliwa - jest najczęściej bardzo złym pomysłem.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy