Reklama

Serwery H1Z1: Just Survive przestaną działać w październiku

​H1Z1: Just Survive, jeden z dwóch trybów produkcji, przestanie działać 24 października, w godzinach porannych polskiego czasu. Gra została już usunięta ze sprzedaży, wyłączono także możliwość korzystania z transakcji cyfrowych wewnątrz.

"Podekscytowanie związane z pomysłem na ten tytuł było namacalne, a oddana społeczność nadal jest pełna pomysłów na przyszłość. Niestety, nie jesteśmy w stanie zrealizować pełnej wizji, a obecny poziom zainteresowania grą sprawia, że jej dalsze utrzymywanie jest nieopłacalne" - napisano w komunikacie na Steamie.

H1Z1 zaczynało w programie Early Access na Steamie właśnie jako produkcja koncentrująca się na sztuce przetrwania w świecie opanowanym przez zombie. Dopiero na początku 2016 roku zdecydowano się na podział, na H1Z1: King of the Hill oraz właśnie H1Z1: Just Survive.

Reklama

W październiku zdecydowano się na jeszcze dalej idące zmiany. H1Z1: Just Survive straciło wszelki kontakt z H1Z1 i stało się po prostu Just Survive, a cieszący się sporą popularnością tryb battle royale przemianowano z H1Z1: King of the Hill na samo H1Z1.

Pojawienie się na rynku PlayerUnknown's Battlegrounds oraz Fortnite sprawiło, że także popularność samego battle royale gwałtowanie spadła, lecz obecnie produkcja wydaje się przeżywać drugą młodość, za sprawą wydanej na początku sierpnia konwersji PS4.

Warto w tym miejscu podkreślić, że twórcy wyłączą jedynie serwery Just Survive. Samo H1Z1 będzie funkcjonowało dalej bez przeszkód.

"Szczerze doceniamy oddanie i wkład wszystkich osób zaangażowanych w prace nad grą w programie Early Access. Obiecujemy, że wyciągniemy wnioski i w przyszłości poradzimy sobie lepiej" - dodają deweloperzy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje