Reklama

Serwery Battleborn zostaną wyłączone w 2021 roku

​Sieciowa strzelanka Battleborn już od 2017 roku nie otrzymuje aktualizacji, lecz nadal posiada małą - i coraz mniejszą - grupę oddanych fanów. Ci organizowali nawet specjalne wydarzenia, by przekonać wydawcę do dalszego wspierania gry. Nie pomogło, serwery zostaną wyłączone na dobre w 2021 r.

Battleborn to produkcja studia 2K Games oraz Gearbox, która starała się zarobić na bardzo krótkiej modzie na sieciowe strzelanki i gry akcji bazujące na postaciach o przeróżnych umiejętnościach. Z licznych przedstawicieli tej fali na rynku radzi sobie jeszcze tylko Overwatch oraz Paladins.

Gra jest ciekawa, posiada rozbudowany świat i wysoki poziom dopracowania szczegółów. Co więc poszło nie tak, że już od dłuższego czasu dogorywała? Na pewno zawiódł marketing. Battleborn został wydany niedługo przed Overwatch, który został świetnie wypromowany przez Blizzard.

Reklama

Już we wrześniu 2017 roku wydano ostatnią aktualizację, po licznych próbach wskrzeszenia zainteresowania i przechodzeniu na kolejne metody dystrybucji.

Battleborn zadebiutowało w maju 2016 roku. Gra zebrała pozytywne recenzje i zgromadziła sporą społeczność graczy, jednak zaledwie miesiąc później tytuł stracił 77 procent użytkowników. Od tego czasu producenci walczyli o utrzymanie Battleborna przy życiu. Nie udało się.

Dowiedz się więcej na temat: Battleborn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje