Reklama

Serious Sam 4 ukaże się w sierpniu

​Legendarna seria strzelanek Serious Sam powraca z czwartą odsłoną. Twórcy z zasłużonego studia Croteam potwierdzili, że tytuł zadebiutuje w sierpniu obecnego roku, początkowo wyłącznie w wersji PC. Na Steamie dostępne są już zamówienia przedpremierowe, ustalone na 142,99 złotych.

Pewną intrygującą ciekawostką jest fakt, że w planach są także odsłony PlayStation 4 oraz Xbox One, lecz te ukażą się dopiero w przyszłym roku, ponieważ wydawca Serious Sam 4 - Devolver Digital - podpisał umowę na wyłączność z usługą... Stadia od Google. Ta obowiązuje właśnie do końca roku.

Blokowane są jednak tylko konsole, więc nie ma żadnych problemów z równoczesnym wydaniem gry na Steamie. Wszystko to brzmi dość nietypowo, ale warto chyba poczekać na pierwszą "pełnoprawną" odsłonę cyklu od 2011 roku. Nie licząc licznych eksperymentów ze sprzętem VR.

Reklama

Autorzy obiecują rozgrywkę "na większą skalę", toczoną nie tylko na jednej mapie. Niewykluczone, że - zgodnie z pierwotnym podtytułem, Planet Badass - graczom dane będzie zwiedzić kilka obszarów zlokalizowanych na terenie całego świata. Akcja rozgrywa się przed wydarzeniami z części trzeciej.

Seria autorstwa studia Croteam składa się z pierwszoosobowych strzelanek, w których gracze stawiają czoła rozmaitym potworom. Walka jest najważniejsza, w starciach korzysta się z kilku typów broni, a przeciwnicy to często całe hordy oponentów, nadrabiające brak inteligencji liczbami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy