Serious Sam 4: Planet Badass oficjalnie zapowiedziane

​Podczas wydarzenia Reboot Develop studio Croteam formalnie zapowiedziało Serious Sam 4: Planet Badass - kolejną odsłonę cyklu o przygodach tytułowego bohatera. Opublikowano też pierwszy trailer.

Istnienie projektu nie jest zbyt wielką niespodzianką, ponieważ już cztery lata temu twórcy ujawnili, że pracują nad produkcją. Dotychczas jednak developerzy nie dzielili się żadnymi konkretnymi szczegółami na temat gry.

Teraz również nie ujawniono wielu informacji. Zaprezentowany zwiastun przedstawia Sama jadącego na motocyklu po asfaltowej drodze otoczonej przez trawy i lasy. W pewnym momencie natyka się na hordę potworów.

Autorzy obiecują jedynie rozgrywkę "na większą skalę", toczoną nie tylko na jednej mapie. Niewykluczone, że - zgodnie z nazwą - graczom dane będzie zwiedzić kilka obszarów zlokalizowanych na terenie całego świata.

Reklama

Poszlaką jest widoczne na końcu materiału logo. Grafika pokazuje cienie nie jednej, a dziewięciu postaci umieszczonych na tle wybuchu, co może sugerować, że następna część serii położy nacisk na zmagania sieciowe.

Seria autorstwa studia Croteam składa się z pierwszoosobowych strzelanek, w których gracze stawiają czoła bardzo wielu rozmaitym potworom. Walka jest najważniejsza, a w starciach korzysta się z kilku typów broni.

Data premiery Serious Sam 4: Planet Badass nie jest znana. Tajemnicą są też platformy docelowe, choć możliwe, że tytuł ukaże się na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Twórcy obiecują, że więcej informacji ujawnią w trakcie tegorocznych targów E3, które odbędą się w czerwcu.

Wspomniany zwiastun produkcji można obejrzeć poniżej:

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy