Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Serial Halo opóźniony do 2021 roku

​Serialowa adaptacja serii gier Halo wykonała kolejny krok wstecz. Niedawno poinformowano o zaangażowaniu kluczowych aktorów, lecz jednocześnie potwierdzono opóźnienie daty premiery. Program miał zadebiutować w przyszłym roku, ale tak nie będzie. Nowa data debiutu to 2021 r.

W kwietniu wydawało się, że wszystko jest już na jak najlepszej drodze do realizacji. Odpowiedzialna za prace stacja Showtime poinformowała wtedy, że obsadzono najważniejszego aktora, czyli samego Master Chiefa. W rolę wcieli się Pablo Schreiber, znany choćby z "American Gods".

Reklama

Kolejne dobre wieści nadeszły w weekend, gdy ujawniono serialową Cortanę - to Natascha McElhone (" Ronin" czy "Californication"), a także szereg innych ról: Bokeem Woodbine ("Fargo", "Spider-Man: Homecoming") jako Soren-066 i Shabana Azmi jako admirał Margaret Parangosky.

Jak informuje serwis Hollywood Reporter, w serialu znalazło się także miejsce dla Yerin Ha z Australii. Ta kompletna debiutantka wcieli się w Quan Ah, która opisywana jest jako "przebojowa 16-latka" z jednej z mało znaczących planet. Spotkanie z Chiefem ma odmienić jej życie na dobre.

Praca nad serialem Halo rozpoczną się na dobre jesienią tego roku w Budapeszcie na Węgrzech. Showtime zamówiło jak na razie jeden sezon, składający się z dziesięciu odcinków. Od czerwca ubiegłego roku zamówienie zdążono zredukować już do dziewięciu epizodów.

Każdy potrwa około godziny. Szczegółów na temat fabuły na razie nie ujawniono - wiadomo jedynie, że akcję osadzono w uniwersum serii - świat pogrążony jest w wojnie między ludźmi i kosmitami zwanymi Covenant.

Nad projektem stacja Showtime współpracuje wraz z Microsoftem i sprawującym pieczę nad marką studiem 343 Industries. W powstawanie ekranizacji zaangażowana jest też należąca do Stevena Spielberga firma Amblin Television.

Producentem wykonawczym, scenarzystą i showrunnerem, a więc osobą odpowiadającą za ogólny rozwój serialu, jest Kyle Killen. W swoim dorobku ma "Przebudzenie" z 2012 roku. Warto zaznaczyć, że kilka odcinków pierwszego sezonu nakręci Rupert Wyatt - reżyser filmu "Geneza planety małp".

Dowiedz się więcej na temat: Halo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje