Seria Uncharted obchodzi 10. urodziny

​W miniony weekend minęło dziesięć lat od premiery pierwszej odsłony Uncharted - wykreowanej przez studio Naughty Dog serii, która stała się flagowym cyklem konsol PlayStation. W związku z tym Sony przygotowało kilka niespodzianek.

Oryginalna część - nosząca podtytuł Drake’s Fortune - na PS3 zadebiutowała 19 listopada 2007 roku. Produkcja jest grą akcji, w której wydarzenia przedstawiono w perspektywie trzeciej osoby. Poza sekwencjami, gdzie trzeba pociągnąć za spust, twórcy przygotowali etapy zręcznościowe ze wspinaniem się na różne konstrukcje i skakaniem między obiektami.

Głównym bohaterem Uncharted jest Nathan Drake - młody poszukiwacz przygód. W poszczególnych odsłonach mężczyzna w towarzystwie przyjaciół odnajduje zaginione skarby i artefakty, stawiając jednak czoła jegomościom, którzy również pragną zdobyć cenne ładunki. Klimatem cykl przypomina filmy o przygodach Indiany Jonesa - nie zabrakło więc sporej dawki humoru.

Reklama

Seria doczekała się pięciu produkcji - czterech głównych i jednej mniejszej, wydanej na przenośną konsolę Vita. W sierpniu tego roku ukazało się Zaginione Dziedzictwo - samodzielne rozszerzenie przeznaczone do ostatniej części. Dodatek poświęcony jest jednak nie Nathanowi, a Chloe Frazier.

Developerzy ze studia Naughty Dog nie ukrywają, że historię Drake’a już zakończyli. Nie oznacza to jednak, że cykl zostanie zakończony - autorzy tłumacząc, że w stworzonym przez nich świecie istnieje wiele postaci, na których mogłyby skupić się kolejne tytuły.

Warto zaznaczyć, że choć pierwsze trzy odsłony wydano tylko na PS3, w listopadzie ubiegłego roku trafiły - w nieco odświeżonej wersji - na PS4. To była też okazja do przygotowania polskiej wersji pierwszej gry.

W związku z dziesięcioleciem serii firma Sony przygotowała parę prezentów dla fanów. Do godziny 18:00 dzisiaj mogą bezpłatnie pobrać pakiet z sześcioma motywami graficznymi dla PlayStation 4 oraz avatarami dla profilu użytkownika. Wszystkie nawiązują oczywiście do cyklu.

Natomiast osoby, które do 19 grudnia zalogują się w trybie sieciowym Uncharted 4: Kres złodzieja, otrzymają za darmo zestaw klasycznych skórek dla Nate’a, Eleny i Sully’ego. Poza tym o połowę przeceniono wirtualną walutę.

Poniżej zaś można obejrzeć specjalny materiał, który opublikowano z okazji rocznicy:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Uncharted 4: Kres Złodzieja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy