Reklama

Seria Sniper Ghost Warrior ze sprzedażą na poziomie 11 mln egzemplarzy

​Polskie studio CI Games pochwaliło się, że seria strzelanek Sniper Ghost Warrior osiągnęła łączną sprzedaż na poziomie przekraczającym 11 milionów egzemplarzy. Sniper: Ghost Warrior 3 z 2017 roku to ponad 2 mln, a najnowsza odsłona cyklu - Contracts z 2019 roku - przekroczyła już 1 mln sztuk.

Wszystko zaczęło się od fatalnego Sniper: Art of Victory w 2008 roku, gdy CI Games znane było jeszcze jako City Interactive. Nie jest jednak jasne, czy ta produkcja z akcją podczas II wojny światowej jest brana pod uwagę, ponieważ - szczerze mówiąc - lepiej jest chyba o niej zapomnieć.

W 2010 roku wydano Sniper: Ghost Warrior, przenosząc się już w czasy współczesne. Ten tytuł był już dużo bardziej udany, ustalając podwaliny na przyszłość - mowa głównie o strzelaniu na bardzo dalekie odległości, choć nie brakowało także misji stawiających na bardziej dynamiczną akcję.

Reklama

Sniper: Ghost Warrior 2 z 2013 roku przeszło bez większego echa, ale już Sniper: Ghost Warrior 3 z 2017 roku było kolejną ogromną porażką jakościową, pełną błędów i niedoróbek. To przełożyło się na spore zmiany nie tylko w serii, ale i całym CI Games, które pozbyło się zespołów deweloperskich.

W Sniper: Ghost Warrior Contracts postawiono już więc na dużo mniejszą skalę, bez otwartego świata. To wyszło serii na dobre i pozwoliło niemal natychmiast rozpocząć prace nad kontynuacją. Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 o podobnych założeniach zaplanowano na początek 2021 roku.

"Cieszę się z przekroczenia progu 11 mln egzemplarzy gier z serii. Dużo nauczyło nas doświadczenie z SGW3 i myślę, że przy wydaniu SGW Contracts, jasno pokazaliśmy, że odrobiliśmy lekcję. Sprzedaż przekroczyła właśnie milion egzemplarzy" - zapewnia prezes Marek Tymiński w komunikacie.

Równolegle powstaje także Lords of the Fallen 2. "To obecnie nasz największy projekt w całej grupie CI Games. Tworzymy grę, która jest większa od poprzedniej części. Kontynuacja tytułu przeniesie serię RPG na grunt dark fantasy oraz będzie zawierać wymagający system walki" - dodaje prezes.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy