Seria Halo zmierza na PC

​Po kilku tygodniach spekulacji i domysłów, Microsoft potwierdził oficjalnie, że zamierza wydać zestaw Halo: The Master Chief Collection na komputerach osobistych, dodając do kompletu także Halo: Reach. Nowe wydanie dostępne będzie nie tylko za na Microsoft Store, ale także na Steamie.

Halo: The Master Chief Collection ukazało się w 2014 roku, wyłącznie na Xbox One, oferując cztery pierwsze odsłony serii w odświeżonej formie. Wkrótce potem twórcy dodali do pakietu także kampanię Halo 3: ODST, rozszerzając ofertę do niemal wszystkich najważniejszych odsłon cyklu.

Zaraz po premierze mieli spore problemy z kolekcją, przez długi okres zajmując się łataniem kolejnych błędów, związanych głównie z atrakcjami w trybach wieloosobowych. Jak się teraz okazuje, deweloperzy musieli także zajmować się konwersją tytułu na komputery osobiste.

Reklama

Kolekcja zadebiutuje na komputerach osobistych jeszcze w tym roku - nie podano konkretnej daty. Ważną informacją jest fakt, że produkcja trafi także na Steam - nie tylko do sklepu Microsoft Store, która to usługa nie cieszy się na razie zbyt dobrą opinią wśród graczy.

Mniej fortunna jest wieść, że poszczególne elementy Halo: The Master Chief Collection będą wydawane stopniowo, jeden po drugim. To ma pozwolić twórcom na dokładne sprawdzenie każdego z tytułów w rzeczywistych warunkach, zanim zajmą się publikacją kolejnej porcji strzelanki.

Plan zakłada rozpoczęcie właśnie od Halo: Reach, które to - w chronologii cyklu - stanowi sam początek przygód Master Chiefa. Następnie pierwsza wyprodukowana odsłona - Halo: Combat Evolved - a potem Halo 2, Halo 3, Halo 3: ODST (wyłącznie kampania fabularna) i Halo 4.

Wszystko to dostosowane w odpowiedni sposób do wymagań współczesnych miłośników strzelanek: natywne wsparcie klawiatury i myszy, przeróżne rozdzielczości i formaty obrazu do wyboru, suwak kąta widzenia, zmienne blokady liczby klatek na sekundę i tak dalej. Można będzie też grać na padzie.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy