Reklama

Seria Dead Island wróciła w formie gry mobilnej

​Wykreowana przez Techland, a później przejęta przez Deep Silver seria Dead Island doczekała się nowej odsłony. Na urządzeniach mobilnych pojawiła się gra o podtytule Survivors.

W produkcji zadaniem graczy jest powstrzymanie hord atakujących zombie. Aby zlikwidować smakoszy ludzkiego mięsa, należy poustawiać na drodze stworów szereg pułapek pokroju automatycznych działek i dołów z kolcami.

Żywe trupy poruszają się po określonej trasie, ale istnieje możliwość skierowania kreatur w zasadzkę poprzez skonstruowanie ściany. Z oponentami rozprawić się można także w bezpośrednim starciu, kierując postacią wyposażoną między innymi w dużych rozmiarów młot i granaty.

Reklama

Wydarzenia przedstawiono w rzucie izometrycznym, a więc z perspektywy kamery zawieszonej nad planszą. Sterowanie jest oczywiście dostosowane do ekranów dotykowych - do zabawy służą wirtualne przyciski.

Za powstanie projektu odpowiadają developerzy z niemieckiego studia Fishlabs. Zespół w swoim dorobku ma trzy części kosmicznej serii Galaxy on Fire, a także mobilną edycję przygodówki Book of Unwritten Tales 2.

Dead Island: Survivors dostępne jest na urządzeniach z systemami iOS i Android. Gra bazuje na modelu F2P, co oznacza, że rozgrywka jest darmowa, aczkolwiek nie zabrakło opcjonalnych mikropłatności. Poniżej można obejrzeć zwiastun opublikowany z okazji premiery tytułu:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje