Reklama

Seria Bayonetta trafi na PC?

​Dostępna dotychczas na konsolach seria Bayonetta może pojawić się na PC. Takie wnioski wyciągnąć można z pozostawionych przez firmę SEGA wskazówek.

W miniony weekend na komputerach osobistych - za pośrednictwem usługi Steam - pojawiła się oparta na cyklu darmowa gra, którą wykonano w stylistyce tytułów ośmiobitowych. Produkcję udostępniono zapewne w ramach żartu z okazji 1 kwietnia.

Uważni internauci dostrzegli jednak, że osiągnięcia, które można odblokować podczas zabawy, zdobione są grafikami układającymi się w większy obrazek. Ilustracja prezentuje plecy tytułowej wiedźmy, a także doczepione do głowy bohaterki wstążki, na których umieszczono adres internetowy.

Link prowadzi do założonej przez firmę SEGA strony z zegarem odmierzającym czas do 11 kwietnia. Na razie nie wiadomo, co dokładnie wydarzy się tego dnia, ale można założyć, że ujawniony zostanie projekt związany z cyklem.

Reklama

Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że poszlaki, które pomogły odkryć witrynę, umieszczono w produkcji udostępnionej na PC. To może oznaczać, że przygotowywaną niespodzianką jest komputerowa wersja gier z serii.

Pierwsza Bayonetta ukazała się w 2009 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 4, by pięć lat później trafić na Wii U. Wydana w 2014 roku kontynuacja zawitała już tylko na platformę stacjonarną koncernu Nintendo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama