Reklama

Seria Asphalt trafi na Xbox Series X/S i Xbox One

​To rzadko spotykana sytuacja. Cykl dostępny od lat głównie na smartfonach i tabletach zostanie przeniesiony na "duże konsole".

W przeszłości wielokrotnie zdarzało się, że gra, która odniosła sukces na konsolach, otrzymywała specjalną wersję na urządzenia mobilne (np. Uncharted, Hitman czy Tomb Raider). Jednak odwrotny rozwój wypadków to zdecydowanie rzadsze zjawisko.

Gameloft - znany producent gier na smartfony i tablety - poinformował, że ostatnia odsłona serii Asphalt (czyli Asphalt 9: Legends) wkrótce trafi na konsole Xbox Series X/S oraz Xbox One.

Grać będzie można także na komputerach osobistych. Co więcej, możliwe będzie kontynuowanie rozpoczętej już zabawy na innej platformie oraz konkurowanie z innymi graczami cross-platformowo. Gra będzie dostępna za darmo, a zawarte w niej mikrotransakcje będą opcjonalne.

Reklama

Nie jest to pierwszy raz, kiedy seria Asphalt gości na konsolach. W przeszłości w niektóre jej odsłony można było zagrać na Nintendo DS-ie, Nintendo 3DS-ie czy PlayStation Vicie. Jednak dopiero ostatnia odsłona była pierwszą, która trafiła na "dużą konsolę" - Nintendo Switcha. A na Xboksach nie była jeszcze dostępna nigdy.

Asphalt to seria zręcznościowych wyścigów znana przede wszystkim graczom smartfonowym. Jej pierwsza odsłona, zatytułowana Asphalt Urban GT, została wydana w 2005 roku, w wersji na Nokię N-Gage oraz Nintendo DS-a.

Od tamtej pory doczekała się jedenastu kontynuacji. Ostatnia część ukazała się w 2018 roku, w wersjach na urządzenia z systemami iOS, Android, macOS, Windowsa 10. W 2019 roku wydano konwersję na Nintendo Switcha.

Przez te wszystkie lata Asphalt zdobył ogromną popularność. Gameloft poinformował, że dotychczas wszystkie jej odsłony zostały pobrane łącznie miliard razy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje